Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to Alzhaimer?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kossan1



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Giżycko
PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 4:25 pm    Temat postu: Czy to Alzhaimer? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Martwię się o swoja mamę - niedługo skończy 70 lat, ogólnie to nigdy nie miała większych problemów ze zdrowiem ale ostatnio bardzo zaniepokoiły mnie pewne objawy u niej. Oglądałyśmy jakiś film w tv, rozmawiałysmy o czymś jak zwykle i nagle mama najpierw zaczeła skarzyc się na bóle karku, później tak jakby trochę osłabła , mówłam do niej, ale była taka jakby nie obecna, odpowiadała mi , ale jakoś nie wyraźnie...to co prawda mineło po jakimś czasie , ale mama zaczęła tez skarżyć się na swój wzrok, parę razy zdarzyło jej się pomylić moje imię, nie wiem co mam o tym myśleć. Umówiłyśmy, że razem pójdziemy na wizyte do lekarza, ale ja się boję ,że to mogą być początki Alzhaimera Sad((( co robić????

temat przenosze w odp. miejsce---edit by Wind_of_hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

idź z mamą do lekarza.
powiedz co się dzieje.
niech mama powie też o tym bólu karku i słabości. oraz utracie świadomości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kossan1
Wskazane jest tu badanie krwi,badanie Dopplera tętnic dogłowowych,badanie okulistyczne* pomiar ciśnienia,oraz badanie neurologiczne w tym EEG.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
groszek23



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak może być – niestety coraz czesciej spotykamy się z ta choroba , mój dziadek ma alzheimera, i szczerze mowiac to chyba jeszcze gorsze niż jakakolwiek inna choroba – fizycznie czlowiek wyglada super , ale psychicznie z kazdym dniem coraz gorzej. Dziadek już jest w takim stanie ,ze chyba nawet nie poznaje samego siebie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gargulinka



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ełk
PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 3:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to wcale nie musi Alzheiemer!!! po prostu zróbcie najpierw te badania, ale powiem Ci ,że jak dla mnie to może być problem z niedociśnieniem. Ja sama mam ciśnienie ortostatyczne, powodujące omdlenia w nagłej zmianie pozycji, przez pewien czas w moim życiu było to bardzo uciążliwe, dopóki nie zaczęłam leczenia gutronem. Bardzo dużo o tym czytałam i takie objawy , które opisujesz mogły by własnie na to wskazywać , szczególnie tak się objawia u osób w podeszłym wieku. Tak więc nie ma sensu zakładać najgorszego.Napewno nie można tego tak zostawić a jak najszybciej iść do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katiuchna



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...ale jeśli to jest to co podejrzewasz to wspulczuje Sad to straszna choroba, ludzie często mysla ze przy niej się tylko "ZAPOMINA" ale to nie tylko na tym polega...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
peiklo.83



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nowy Sącz
PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boże ludzie na podstawie takich szczatkowych objawow stawiacie jakieś diagnozy????? niech ida do lekarza przebadac się doklaldnie i już. 70 lat to już nie pierwsza mldoosc na pewno w tym wieku już na cos leczyc się trzeba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group