Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy tabletki zawiodły?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agulinka
Gość









PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 6:59 pm    Temat postu: czy tabletki zawiodły? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dwoch lat biore tabletki antykoncepcyjne(regularnie). Ostatnia miesiaczke mialam trzy tygodnie temu. Jednak od okolo tygodnia mam dziwne bole brzucha, cokolwiek zjem to mam wzdecie, mdli mnie. Czy jest mozliwe ze jestem w ciazy?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 7:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie.

Plodnoś po tabletkach antykoncepcycjnych jeżeli jest stosowana 2 lata (najdłuzszy zalecany okres stosowania tej moteody bez przerwy) jest około 6 miesięcy czasem dłużej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 7:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli sa to tabletki dwuskładnikowe i rzeczywiście regularnie je zażywasz to prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży jest bardzo, bardzo małe. To co opisujesz - wzdęcia - są jednym ze skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jakub z krakowa
Gość









PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 10:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie moja dziewczyna bierze tabletki logest 3 fazowe, kilka miesiecy , bardzo sie obawiam ze zajdzie w ciaze , chociaz ona nigdy nie zapomina , czy tabletki moga zawiezc , nie uzywamy prezerwatywy

bardzo prosze o odpowiedz
????
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Toretycznie źle dobrane tabletki moga zawieść, mogą dostarczać złą dawke chormonów Wink co niezmiernie rzadko (naprawde musiał by być jakies poważne przeciwskazania hormonalne do nie brania tabletek które lekarz praktycznie zawsze wykrywa) sie zdarza bo tabletki są tak robione aby dawały jak najszersze działanie (czyli przy róznych zakresach poziomu chormonów wyrównywały go do takiego poziomu aby organizm myślał ze jest w stanie ciązy).

Większym problemem mogą być jej obawy. Nawet na forum było już pare postów na ten temat.

Czasem tak jest ze wiedza jedno a odczucia drogie. z tego że siła odczuć i obaw jest naprawde duża. Tak duża iż może mieć dziwaczne smaki, zawroty głowy, nudności. Stres z tym związany może wywołać przesunięcie miesiączki i tego typu histore które sie zdarzają i to wcale nie tak rzadko.

Ciesze sie że to Ty właśnie interesujesz sie tym wszystkim, dzięki temu napewno odciąysz ją w tym wszystkim i udowodnisz że jesteś MĘŻCZYZNĄ. Stosunkow rzadko zdarza sie aby to właśnie panowie, pytali o tego typu sprawy, co jest smutne :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a mam pytanie jeszcze jedno bo naprawde sie nie pokoje chociaz ona mowi ze nie ma obaw , ja mam w sumie dziwne filmy itp nie wazne
wiec
ona bierze tabletki jakies 21 dni teraz ma przerwe , zaczelismy to robic po 7 dniach brania tabletek bo wtedy juz one zaczynaja dzialac, czy mozliwoscia jest ze zaszla w ciaze , zawsze regularnie bierze , nawet sam jej przypominam ???
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro skuteczność działania tabletek jest 7 dni (dość czybko - widać medycyna cały czas idzie do przodu Smile ) to nie ma żadnych obaw, one działają więc ciąży nie będzie Smile

A co do tego że ty sie bisz to może wynikać z troski o nią i o siebie o was, oraz z małej wiedzy Wink często tak jest że jak czegoś sie nie wie do końca to dziwnie sie człowiek czuje niby wie a nie dwierza - często tak mam - chodz ja mam z psychologia tak Wink Poczytaj forum, może inne wiarygodne strony, jakieś ksiązki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to sa tabletki logest
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiecie cos na ich temat??? czy dzialaja rzeczywiscie po 7 dniach??
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 8:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie sprawdzałem, ale możesz prześć sie do kazdej apteki i zapytać czy maja oraz aby farmacełtka/farmacełta przyniusł ulotke z tych tablete i razem sprawdzicie Smile Obsługa we większości aptek jest mila i uprzejma więc myśle że nie bedzie z tym problemu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group