Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy stosując antykoncepcję hormonalną mogę być dawcą krwi?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Caroline



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 1:03 am    Temat postu: Czy stosując antykoncepcję hormonalną mogę być dawcą krwi? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Chciałam się dowiedzieć czy jeśli stosuję doustną antykoncepcję hormonalną mogę zostać dawcą krwi? Jeśli tak, to czy skuteczność tabletek nie zmniejsza się po oddaniu krwi?
Zastanawiam się na tym ponieważ tabletki wchłaniają się z układu pokarmowego m.in. do układu krwionośnego. Jeśli oddam krew to czy i w tym momencie nie zmniejszy się skuteczność antykoncepcji?
Będę pierwszy raz oddawać krew i przyznaję, że w tym temacie jestem kompletnie zielona.
W tym czasie będę u chłopaka i na pewno będziemy chcieli ze sobą współżyć. Chcę wiedzieć czy powinnam zastosować dodatkową metodę antykoncepcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli stosujesz antykoncepcję hormonalną nie możesz zostać dawcą krwi Exclamation Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie na jednej z Wrocławskich bodajże stron banku krwi pisze, że przyjmowanie witamin oraz doustnych środków antykoncepcyjnych nie dyskwalifikuje dawcy do oddania krwi.
Jeśli możesz to umotywuj swoją odpowiedź skoro tak twierdzisz. Będę bardzo wdzięczna.
Teraz tylko pozostaje pytanie czy skuteczność tabletek nie będzie zmniejszona?
Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam najmocniej,mój błąd,przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych nie jest przeciwwskazaniem do oddania krwi.A co do tego czy oddanie krwi osłabia działanie środków antykoncepcyjnych,to najlepiej zapytaj ginekologa,ja uważam że nie powinno to mieć wpływu.Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group