Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy sa nam potrzebne suplementy?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jenka



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy od oraganizmu i od chcianego efektu, jednak uważam że są potrzebne. Ja używam takiego o nazwie Aronox, przede wszystkim na koncentracje, potrzebny do egzaminów. W zasadzie dzięki orzechom i czekoladzie też do organizmu dostarczamy m.in magnez, który nam pomaga właśnie w skupieniu, ale ten suplement dodatkowo posiada przeciwutleniacze, powodujące późniejszą degenarację komórek, innymi słowy wolniej się starzeje i mam mlodszą skórę Smile Czyli coś takiego jak wino+zielona herbata.
Oczywiście to zależy od każdego z Was co woli, czy bardzo dbać o zbilansowanie diety, czy wspomagać się suplementami. Ja wolę zażyć kapsułke i mieć spokój, że organizm otrzymał to co miał dostać do prawidłowego funkcjonowania zwłaszcza, że jest to suplement o naturalnym składzie, bazujący na aronii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bestia87



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja nie używam i mam nadzieję że nie będę jeszcze długo musiała. Moją dietę opieram głównie na otrębach i jest ok. Staram się je jeść codziennie ale nie dużo, około 2-3 łyżki. To tylko mój przykład. Myślę ze inni ludzie jedzą coś innego i też są zdrowi, jeszcze inni łączą dużo składników (oczywiście ja też nie jem samych otrębów). Ale są też tacy którzy źle się odżywiają i myślą że suplementy im pomogą. A trzeba się wysilić i jeść zdrowo. Dbajcie o siebie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
outset



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bestia87 napisał:
A ja nie używam i mam nadzieję że nie będę jeszcze długo musiała. Moją dietę opieram głównie na otrębach i jest ok. Staram się je jeść codziennie ale nie dużo, około 2-3 łyżki. To tylko mój przykład. Myślę ze inni ludzie jedzą coś innego i też są zdrowi, jeszcze inni łączą dużo składników (oczywiście ja też nie jem samych otrębów). Ale są też tacy którzy źle się odżywiają i myślą że suplementy im pomogą. A trzeba się wysilić i jeść zdrowo. Dbajcie o siebie!

otręby pamiętam z dzieciństwa jak jadłam z mlekiem Smile ale nie uważam, że to jest tak bardzo zdrowe, choc fakt posiadają dużo bkonnika, ale mimo wszystko brakuję im kilku ważnych witamin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bestia87



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 11:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że same otręby całej diety nie zastąpią. Ale chyba nie ma takiego produktu który by zawierał wszystkie witaminy. Otręby są zdrowe ale też w umiarze. I z wodą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karate-ninja



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zupa szczawiowa bardzo zdrowa i jajeczko dla neutralizcji kwasu kukułcze albo dziobaka. Do tego pieczrki z łaki rosnące naturalnie na końskim stolcu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bestia87



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 11:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak rozmawiam z koleżankami i mówię, że jem otręby i co więcej, uwielbiam je jeść to dziwnie to są bardzo zdziwione a Wy mi tutaj o kukułczych jajach ;D Chyba jednak zadowolę się otrębami 
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
outset



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Karate ninja - twoja dieta mnie trochę przerażaSmile i wydaję sie byc nie smaczna;p

Ostatnio zmieniony przez outset dnia Sob Lis 06, 2010 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm.. metoda ? Smile
ja je jem zwykle dosypując do jogurtu, kefiru . niektórzy używają ich zamiast mąki do panierowania mięsa Wink
jem albo otręby pszenne albo takie ze śliwkami (te są najlepsze- mogę je jeść na sucho- zamiast ciastek do kawy).
fakt- otręby nie zastąpią witamin. ale mają bardzo dużo błonnika który świetnie reguluję pracę jelit Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szansa



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 12:11 pm    Temat postu: Suplementy a żywność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko ci, którzy nie interesują się kwestiami zdrowia i dietetyki sądzą,
że w pożywieniu są wszelkie niezbędne składniki potrzebne człowiekowi do zdrowego funkcjonowania. Jakże się mylą!

Na skutek rozwoju cywilizacyjnego i technologicznego napędzanego
kwestiami ekonomicznymi: zawartość składników odżywczych w warzywach i owocach spadła drastycznie, przykłady:
- w ciągu ostatnich kilkunastu lat zawartość witaminy C w pomidorach
zmniejszyła się o kilkadziesiąt procent
- pomarańcze z dużych plantacji kupowane w marketach często zawierają
minimalne ilości witaminy C, a nawet mogą być to śladowe ilości
- uprawiane gatunki marchwi zawierają mniej betakarotenu, gdyż mają
dostarczać dużą masę korzenia.
- brak składników w glebie. Jeżeli do ziemi dostarcza się tylko 3
składniki (NPK), a rośliny rosnąc "wyciągają" z niej kilkadziesiąt to
zaczyna ich brakować. Szacuje się, że ziemie w Polsce wydawały plon
ok.1200 razy i gdy była to uprawa metodami naturalnymi bilans minerałów
się utrzymywał - po wprowadzeniu sztucznego nawożenia ziemia została
wyjałowiona
- na niektórych terenach w ogóle ziemia jest pozbawiona niektórych
składników, np. w województwie krakowskim ma miejsce totalny brak
selenu.
- żaden plantator nie zwraca uwagi na zawartość składników w uprawianych
- roślinach, często nie jest nawet świadomy konieczności występowania ich w określonej ilości, czy proporcjach
- skażenie powietrza i gleby odpadami produkcyjnymi
- krzyżówki gatunków i modyfikacje genetyczne
- wszelkie mięso pochodzi z hodowli, w których jedynym wykładnikiem jest zysk, czyli ilość kilogramów

Oczywiste jest, że niezbędnych składników dla naszego organizmu
powinniśmy dostarczać przede wszystkim poprzez pożywienie. Ponieważ
jednak rozwój cywilizacyjny poszedł w takim kierunku jak możemy łatwo
zaobserwować to nie ma fizycznych możliwości dostarczanie tego co
niezbędne organizmowi z żywnością i aby zachować, lub przywrócić zdrowie niezbędna jest suplementacja.

Chcesz wiedzieć więcej napisz do mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bestia87



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 3:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem otręby są świetnym uzupełnieniem diety. Zawierają dużo składników odżywczych jak węglowodany, sole mineralne, białko, witaminy czy właśnie błonnik. No i pęcznieją w żołądku powodując uczucie sytości. Można je jeść na różne sposoby, ja praktycznie dodaje je do prawie wszystkiego, tylko wtedy trzeba mieć zwykłe bo z dodatkami np. do panierki już nie za bardzo pasują. Ja kupuję otręby owsiane Sante w niebieskim opakowaniu – są bardziej zmielone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group