Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy nadal sa skuteczne?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 5:35 pm    Temat postu: czy nadal sa skuteczne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dosc nurtujace mnie pytanie...
Drugi miesiac biore novynett. W zeszlym miesiacy bralam tabletke o 23, ale z racji na dosc pozna pore (czasami o tej godzinie juz spalam i budzilam sie zeby polknac tabletke) zmienilam godzine przyjmowania.
Rozpoczelam nowe opakowanie ale biore o 21... Czy w takim ukladzie tabletki tez dzialaja? Czy powinnam je brac juz na stale o 23? Blagam o szybka odpowiedz bo dzis odbyla sie penetracja bez dodatkowego zabezpieczenia....
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 5:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jezeli zmienia sie o 2 godziny i to do tylu to dzialaja, gozej gdyby przesunelo sie o powiedzmy 8 do przodu, tak ze byla by przerwa w dostawie hormomonu, tabletka zawiera okreslona ilosc, chodzi o to aby ta ilosc byla dotarczana ciagle, wiec w twoim przypadku zostala zachowana ciaglosc. Wiec tabletki dzialaja Smile

Podobnie jest z antybiotykami, choc z tymi mozna czasem nieco mocniej kombinowac Wink ale to juz za pozwoleniem lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ufff, no to dobrze...
Przerwa w dostarczeniu hormonow to i tak byla.... nowe opakowanie o 21-ej zaczelam po 7 dniowej przerwie...
To czy nadal jest w porzadku i nie mam sie czym martwic tylko dalej korzystac z urokow zycia seksualnego? Razz
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 5:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak nadal jesteś chroniona przez tabletki, zawsze robi sie 7 dniową przerwe w której nadal jesteś chroniona Wink Chodziło mi o przerwe podczas brania, zapomnienie bąć odstawienie na dzień czy 2 w czasie brania tabletek planowo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agatii84



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc Ja biore 3 opakowanie diane 35 i pierwsze i drugie brałam o 20 z to trzecie biore o 20:07 no ze wzgledu ze zaczełam 3 opakowanie w Wigilie ale mniejsz o to.Czy 7 min robi jakas roznice bo wczesniej pisało o 2 godzinach???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
taleńka



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 10:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

absolutnie nie robi różnicy Very Happy
problemem może być, jak wcześniej było napisane przerwa ok. 8 godz i więcej ale mniej nie Smile
ja biore niby o 19.00 a często jest to 18.50 czasem 19.15 i w ciąży nie jestem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group