Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy można zlikwidować menstruację?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toas182



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 1:12 pm    Temat postu: Czy można zlikwidować menstruację? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałabym zapytać czy można zlikwidować okres, jestem młodą kobietą, nie zamierzam rodzić dziecka tak samo sądzi mój chłopak- niedługo mąż( niedługo podda zabiegowi podwiązania jąder). Zamierzamy adoptować dziecko, ale to tylko aby przybliżyć naszą- moją sytuację.
Mój okres jest nieregularny pojawia się od 19 do 28 dni i trwa 6. Przez pierwsze 2 dni boli mnie brzuch, wcześniej przez kilka bolą mnie piersi. Jako, że nie wiążę się z rolą rodzicielki chciałabym zlikwidować te negatywne skutki. Czy jeśli poddam się zabiegowi podwiązania jajowodów bedę mieć okresu, a może jakaś kuracja hormonalna?
Proszę o informację na ten temat.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 3:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podwiazanie jader w przypodku Twojego chlopaka i podwiazanie jajowodkow w Twoim przypadku nie jest najlepszym rozwiazaniem skoro jak piszesz jestescie ludzmi mlodymi. W zyciu roznie bywa i za pare lat mozecie tego bardzo zalowac. Znam jeden taki przypadek. Jesli nie chcesz rodzic to stosuj srodki antykoncepcyjne, a jesli chodzi o dolegliwosci zwiazane z menstruacja to istnieja srodki, ktore je lagodza - skonsultuj sie z lekarzem.
Powrót do góry
toas182



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 3:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
dziękuje za wpis jesli moge prosić to nie wpisujcie drodzy Państwo swoich tez na temat czy to dobre czy złe rozwiązanie. Chciali byśmy się dowiedzieć czy istnieje możliwośc zakończenia menstruacji przed czasem i jakie to ma skutki dla organizmu kobiety. Myslę, ze temat mógłby zainteresować nie tylko nas ale także inne osoby.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pdwiazanie jajowodow nie ma wpylu na miesiaczke - jak byla, tak dalej bedzie.
Powrót do góry
toas182



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedz. A czy isnieje cokolwiek co mogłoby zlikwidować menstruację?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie da sie tego zrobic w ten sposob, ze lykniesz magiczna tebletke i juz nigdy nie bedziesz miala miesiaczki. Menstruacje mozna lagodzic lub zatrzymac srodkami hormonalnymi, ale srodki te bedzie musiala przyjmowac regularnie do czasu menopauzy, a to oznacza wyniszczanie organimu od srodka.
Powrót do góry
x
Gość









PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

usuniecie macicy likwiduje menstruację
ale kazda ingerencja w naturę ma swoją cenę i tę fizyczną i tę psychiczną
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group