Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy mozna się uzaleznic od cięcia się?....zyletka!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bsuszczynska



Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 11:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a zna ktos dobrego specjaliste? moze sie przydac osobom ktore nas odwiedzaja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stynka



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wystarczy z google skorzystać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Atletka



Dołączył: 13 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, z moich obserwacji wynika, że tak. Zresztą, podobno od wszystkiego można się uzależnić. Mechanizm uzależnienia jest ten sam, tylko substancje i zachowania różne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DtB



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2016 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg mnie można, i to jest tak samo niebezpieczne jak uzależnienie od narkotyków. Lepiej zacząć działać, wcześniej niż później.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karolbiegan



Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielany
PostWysłany: Czw Cze 16, 2016 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ogóle nie powineneś mieć takiego pomysłu w głowie aby zacząć to robic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
futgrywo



Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 02, 2016 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety ale od cięcia się także można się uzależnić, mimo że sprawia to ból i nie jest przyjemne dla osoby, która to sobie robi, zdecydowanie polecam wizyte i rozmowę ze specjalistą. Pozdrawiam, trzymaj się Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iza78



Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 05, 2016 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konieczna jest wizyta u specjalisty! To bardzo niebezpieczne uzależnienie mogące przynieść bardzo złe konsekwencje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozan



Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 95

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 10, 2019 6:25 am    Temat postu: Re: czy mozna się uzaleznic od cięcia się?....zyletka! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nelly... napisał:
Jestem na skraju wyczerpania....:(Jestem młodom osobą która juz duzo przeszła...wiele razy popadałam w depresje i dlatego zadawałam sobie ból.Przez wiela lat radziłam sobie sama z problemami....teraz gdy mam do kogo isc z pomocą...jakos nie potrafie rozmawiac o tych sprawach,moje problemy zwiazane sa ze sytułacja w domu!
tyle razy próbowałam sobie odebrac zycie ale bezskutecznie wiec zaczełam sie tylko ranic....zadawałam sobie ból kiedy tylko wpadałam w dsepresje.Boje sie ze wpadłam w jakis naług;/Cały czas mam chęć aby sie pociac...:(jak sobie z tym radzic..;(?czy od tego mozna sie uzaleznic?

Witaj może dobry psycholog tak myśle .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin p



Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 17, 2019 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zachowania autodestrukcyjne świadczą o tym, że trudno Ci poradzić sobie z emocjami, które się pojawiają. Złość, smutek, żal rozładowujesz poprzez cięcie się, łatwo do tego przywyknąć ponieważ takie zachowanie przynosi natychmiastową ulgę, jednak nie rozwiązuje problemów i w rezultacie pogarsza tylko sytuację. Warto udać się do psychologa odnaleźć przyczynę takiego zachowania i wytrenować nowe umiejętności, które pozwolą Ci w bezpieczny sposób wyrażać negatywne uczucia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group