Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy mozna się uzaleznic od cięcia się?....zyletka!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kashaa napisał:
Ale ja chcę sobie pomóc... Ale po co od razu cały świat ma o tym wiedzieć, że ja się tnę... I chcę się pozbawić życia... Po co... ?

a czy do tej pory udało Ci się samej sobie pomóc?
czy nadal się tniesz?
poza tym- lekarza obowiązuje tajemnica lekarska, psychologa również więc czemu od razu cały świat ma wiedzieć?
przecież nie idziesz na ulicy z megafonem i nie krzyczysz- "ludzie, tnę się i chcę się zabić" ..
idziesz do gabinetu i mówisz z czym masz problem.
owszem- można z tego wyjść samemu. ale skoro do tej pory nie przestałaś się ciąć i myśleć o śmierci to może czas poprosić o pomoc specjalistę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kashaa



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie wiem... Chyba masz racje... A możesz mi powiedzieć do jakiego lekarza mam się udać ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do psychiatry- do niego nie trzeba mieć skierowania Smile
jeśli jednak będą Ci kazali długo czekać powiedz, że bardzo źle się czujesz i że nie możesz dłużej czekać- lub poproś o rozmowę z lekarzem- niech zadecyduje czy przyjmie Cię od razu czy każe wyznaczyć bliski termin.

jeśli okaże się jednak , że trzeba długo czekać możesz iść do lekarza rodzinnego i powiedzieć mu o co chodzi.
może przepisać leki jednak to ważne żebyś poszła do psychiatry.
czy wiesz gdzie u Ciebie w mieście jest Poradnia Zdrowia Psychicznego lub Poradnia Psychologiczno- Psychiatryczna ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kashaa



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie...Jakoś nigdy mnie to zbytnio nie interesowało.. Ale dowiem się... A możesz mi powiedzieć, dlaczego akurat psychiatra w moim przypadku jest niezbędny.. ? Jest ze mną aż tak źle ? ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 4:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kashaa napisał:
A możesz mi powiedzieć, dlaczego akurat psychiatra w moim przypadku jest niezbędny.. ? Jest ze mną aż tak źle ? ?

bo tak sobie myślę, że w sumie mogłabyś udać się do ogólnego, ale znając życie odesłałby Cię do psychiatry.
z prostej przyczyny- to właśnie psychiatra specjalizuje się w pomocy ludziom z zaburzeniami różnego rodzaju.
po co więc chodzić niepotrzebnie do nie wiadomo jakich lekarzy i niepotrzebnie się denerwować opowiadaniem swojej historii?
myślę, że lepiej od razu udać się tam, gdzie jest największe prawdopodobieństwo otrzymania fachowej pomocy.
to tak jak ze złamaną nogą- idziesz najczęściej na pogotowie.
psychiatra to lekarz taki jak każdy inny. tylko bardziej przygotowany do pracy z osobami mającymi różnorakie problemy i zaburzenia.
nawet jeśli nie trafisz od razu na dobrego fachowca to można szukać dalej, tak długo aż znajdziesz odpowiedniego dla siebie człowieka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też byłam uzależniona od cięcia się...
przestałam się ciąc na rękach jak zaczęłam staż...
zaczęłam okaleczać biodra uda łydki.
bywało tak, że mówiłam mamie "ide ogolić nogi" i specjalnie czasami mocniej przyciskałam maszynke do golenia.... mam przez to pare blizn...
a czasami jak nie miałam pod ręką czegoś ostrego... to grzebieniem do krwi ....
ale najgorsze było dla mnie to, że czasami się nei ciełam... ale potrafilam siedzieć godzinę przy ścianie, słuchać muzyki, patrzeć sięw jeden punkt... bujałam się wtedy (jak choroba sieroca) i mocno przy tym uderzałam głową w ścianę...

co do psychiatry... nic a nic nie pomogli! tylko tabletki przepisywali. w ciągu roku miałam z 10 psychiatrów - żaden Z nich nie wnikał w moje myśli. pierwsza wizyta trwala zazwczyaj ok 15 mint... ale to góra!
i odrazu na pierwszej wizycie tabletki... i trucie ...
mam kolegę psychiatrę ... i nawet on mi powiedział, że psychiatrzy są od lekarstw... psychologowie od rozmów...
i eh miałam od 2006 sporo psychiatrów ... i dopiero w czerwcu trafiłam na fajnego psychiatre, ktory najpierw długo rozmawia z pacjentem a potem się zastanawia co dalej.

no w smie czasami leki są dobre. ale prócz leków powinna być terapia...

ale przestałam się ciąć jak wyprowadzilam się od rodziców...z rodzinnego miasta. zaczęłam nowe życie. pierwszy rok był najgorszy. kiepska praca, strasznie stresująca, brak terapii... nie radziłam sobie ze wszsytkim. i do tego stres na studiach.
ale wybrnęłam Smile nie tnę się już Smile czasami biorę do ręki ostry nóż. przykładam do dłoni... ale nic nie robię Smile taka próba czy wygram z tym Smile

z acting-in przeszlam nistety teraz na acting-out Sad
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mała Smerfetka



Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dębica.
PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siema . Jestem tu nowa .

Od prawie 2 lat sie tnę. Wydaje mi sie że mi to pomaga gdy mam doła . A tak naprawde jest jeszcze gorzej.
Rozmawiałam z przyjaciółką o tym i miała iść ze mną do psychologa ale nie miałam dość siły zeby iść. Sad .
Od 2 miesięcy okłamuje ją że z tym skończyłam bo sie boje że powie komuś..
Mam całe ręce w bliznach , dla tego nie chodzę w koszulkach tylko w bluzach z długim rękawem. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maily



Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem 13letnia dziewczyna i od dluzszego czasu tne sie... czym sie da...
zaczelo sie to jakies 4 mkes temu , teraz robie to prawie 3 razy w tygodniu. boje sie , ze jest to nalog. jak mam z tym skonczyc? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szport



Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 2:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chcesz iść do psychiatry??? T ciężko ci będzie pomóc samą rozmową na forum. Musisz się odważyć , nie jesteś sama w XXI wieku wiele ludzi chodzi do terapeuty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bsuszczynska



Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w tym wypadku jeśli jest to już długo trwałe to trzeba się zgłosić do specjalisty czyli psycholog albo wyżej jak jest taka potrzeba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group