Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy mozna się uzaleznic od cięcia się?....zyletka!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 11:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też tak przez bardzo długi czas myślałam. właściwie przez prawie całe moje dotychczasowe życie.
aż znalazłam się w takim punkcie z którego nie umiałam ruszyć. w którym bardzo się męczyłam i gdzie tylko śmierć wydawała mi się właściwym rozwiązaniem.
i też uważałam, że nikt nie potrafi mi pomóc. ale na szczęście dla mnie - pomyliłam się.
znalazłam osoby, które są w stanie mi pomóc.
oczywiście wszystko zależy ode mnie, od mojej pracy nad sobą i życiem, od mojego zaangażowania w leczenie i terapię.
ale wiem że nie jestem sama.
kiedy jest bardzo źle to zawsze mogę pójść do lekarki. porozmawiać. zwiększyć dawkę leków stałych i doraźnych. poprosić o skierowanie do szpitala.
mam świadomość, że są ludzie którzy są w stanie mi pomóc. którzy są gotowi na pomoc mi. i jedyne co z mojej strony to poproszenie o tę pomoc.
warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kashaa



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 4:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie chcę prosić o pomoc.. Nie potrzebuje jej..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wobec tego- czego potrzebujesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kashaa



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rady..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakiej?
w jakiej sprawie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kashaa



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sprawie co zrobic jak nie ma kto mnie powstrzymać przed pocięciem sie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zająć się czymś innym.
np. włączyć głośno muzykę i zacząć tańczyć, sprzątać.
iść do lasu i się wykrzyczeć.
zacząć uprawiać jakiś sport- może siłownia/ basen/ bieganie? - po to by wyładować napięcie.
wyjść między ludzi- na spacer, na zakupy, do kina, do kawiarni
rozwijać swoje hobby- iść do biblioteki, czytelni, do zoo.
przede wszystkim nie być w tym momencie samą- wyjść gdzieś gdzie jest tłum ludzi.
dobrym rozwiązaniem jest też zadzwonienie do telefonu zaufania i pogadanie o tym co Cie boli.
może zacznij pisać pamiętnik, dzienniczek uczuć, zacznij analizować jakie sytuacje sprawiają, że włącza się w tobie agresor i chęć skrzywdzenia siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kashaa



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeśli to nie pomoże.. ? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tusia25



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 4:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kashaa napisał:
A jeśli to nie pomoże.. ? Sad


Kashaa

dziwne podjeście ... od samego początku zakładasz, że nie pomoże ...

spróbować warto - ale oprócz rad i dobrych słów trzeba wykazać odrobinę dobrej chęci bo niestety nie ma złotego środka na taki problem - to tak jak z alkoholizmem ... trzeba zacząć wypełniać swój czas w taki sposób by nie nadarzała się okazja do wypicia kieliszka ... a jeśli już się nadarza to trzeba mieć silna wolę ...

myślę, żew tej kwestii wiele zależy od Ciebie samej ...

powodzenia !!!

Dodano po 2 minutach:

Gosia85 napisał:

oczywiście wszystko zależy ode mnie, od mojej pracy nad sobą i życiem, od mojego zaangażowania w leczenie i terapię.
ale wiem że nie jestem sama.



dokładnie to samo chciałam przekazać Kashaa i nelly

trzeba pracować nad sobą !!!

wiem, że jest to bardzo ciężkie ale bez tego nikt wam nie będzie wstanie pomóc - rozwiązywanie problemu zaczyna się od siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kashaa



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja już nie mam siły by walczyć.. !!!! Próbowałam już wszystkiego !! I nic nie pomogło.. Jestem beznadziejnym przypadkiem.. Sad
gdzie moja żyletka ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group