Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy można rozpuścić tabletkę?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beti1



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 10:59 pm    Temat postu: Czy można rozpuścić tabletkę? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam infekcje grzybiczną pochwy i moja ginekolog przepisała mi Orungal... problem w tym, nie dam rady połknąć w całości takich rozmiarów tabletki. Na ulotce pisze, że "należy połknąć w całości". Pytałam już wszystkich farmaceutów, ale żaden nie wie czy mogę z tej tabletki wysypać zawartość lub rozpuścić.
Bardzo proszę o SZYBKĄ POMOC!


-----edited by emilka-----
temat przeniosłam i uściśliłam tytuł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a orungal nie jest w formie kapsułek? wg mnie nie powinno się go jednak rozpuszczać i lepiej połknąć w całkości. postaraj się może z dużą ilością wody albo z czymś śliskim. popchnąć kawalkiem chleba. to nie są pudrowane tabletki, które "stają w gardle" tylko gladkie kapsułki. ewentualnie ten lek jest też dostępny w zastrzykach Smile
dodatkowo warto wspomóc kurację łykając probiotyki kobiece typu lacibios femina
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beti1



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 6:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety ogólnie mam problem z łykaniem takich dużych tabletek więc na bank nie dam rady jej połknąć... gdybym wiedziała nie kupowałabym ich... co mogę teraz zrobić?? mam jej nie brać? czy wysypać i wziąć? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 6:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

beti1 z dwojga złego to już lepiej wysypać i wziąć.
a na przyszłość pytaj lekarki jak duże są tabletki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beti1



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale nic mi nie będzie jak ją otworzę, przesypię i tak połknę? nie podrażni mi przełyku? lekartstwo nie straci swoich właściwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 10:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się, że powinno być spoko. on się wchłania prawie calkowicie z przewodu pokarmowego, nie tam, że kapsułka musi przejsć przez żołądek i rozpuścić się dopiero w jelitach Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beti1



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli nie ma się czego obawiać?

Dodano po 1 minutach:

Nie chce aby moje trudy poszły na marne i żeby mi nie pomogła przez to że ją otworze Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

beti1 na pewno bardziej Ci pomoże jak ją wysypiesz i weźmiesz niż gdybyś jej w ogóle nie brała Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group