Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy mozna pozyczyć tabletke od koleżanki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzioreczek



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sosnowiec
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 5:09 pm    Temat postu: czy mozna pozyczyć tabletke od koleżanki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiaj wypisano mi recepte na tabletki antykoncepcyjne wcześniej nigdy nie brałam ale okazało sie ze nie mam na dzisiaj pieniedzy a powiinam ją dzisiaj wziąść czy moge pozyczyc tabletke od koleżanki skoro ona tabletki o innej nazwie a póxniej wziąść nortmalnie swoje które wykupie jutro??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Blacków Dwóch



Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie powinnaś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 5:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NIE!!!

Tabletki antykoncepcyjne są dopasowane do danej osoby, nie można pożyczać czy mieszać ich od tak sobie, każda zmiana tabletek hormonalnych musi być konsultowana z lekarzem. Inaczej grozi to poważnymi powikłanami a nawet bezpłodnością.

Mimo szerokiego stosowania oraz dużej dostępności tabletek antykoncepcyjnych to zabawa hormonami jest niebezpieczna!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po prostu zacznij brać swoje tabletki od jutra Exclamation Jeden dzień różnicy w przypadku pierwszego opakowania nie stanowi problemu,ponieważ i tak musisz przyjąć przynajmniej 2 opakowania abyś była w pełni zabezpieczona Very Happy Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwonka



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zastanawia mnie jedna rzecz wiekszośc z was pisze że tabletki naprawde daja skuteczna ochronę dopiero od drugim opakowaniu to dlaczego w takim razie nie piszą tego w ulotkach? mi np lekarz powiedział że już pierwszego dnia jestem zabezpieczona nie wiem juz w co wierzyc dziwne to wszystko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 3:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie chciał bym polemizować z lekarzem (gdyż on napewno ma większą wiedze odemnie), lecz pierwszego dnia to kiedy - po 12 godzinach, po 24, wątpie aby był tak silny lek.

Z tego co wiem to pisze na ulotkach kiedy osiągają swoją skuteczność i jaka ona jest. Osobiście czytałem ulotki z 2 rodzajów tabletek i zawsze tam pisało takie rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 6:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi lekarz też mówił że od pierwszej tabletki jestem zabezpieczona. a na ulotce było że po 24h od pierwszej tabletki. Brałam je przez 1,5 roku i jakoś nie zaszłam w ciążę, więc były napewno skuteczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwonka



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 9:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja boire cilest i tam pisze że od pierwszej tabletki wzietej podczas pierwszego dnia okresu jest pełna skuteczność, jeżeli sie weźmie drugiego dnia np trzeba przez 7 dni stosować dodatkowe zabezpeczenie (pewnie zależy to od rodzaju prszków jakie sie bierze)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group