Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy moje dziecko będzie zdrowe?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powiew



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 10:36 am    Temat postu: Czy moje dziecko będzie zdrowe? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brat mojej dziewczyny jest niepełnosprawny jego choroba ma podłoże genetyczne,
Zapewne jest prawdopodobieństwo że nasze dziecko urodzi się też niepełnosprawne. Czy jest jakieś badanie dzięki któremu można to wykluczyć? Chce mieć pewność że nasze dzieci będą zdrowe.

z góry bardzo dziękuję za pomoc.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy na jaką chorobę choruje jej brat.

I prosze usunąć link z podpisu. Wszelkie linki spoza biomedical.pl są zabronione. Dozwolone są tylko 2 linki do swoich własnych zdjęć w podpisie.
Przeczytaj regulamin forum!

_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
powiew



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jego upośledzenie polega na tym ze nie rozwija się umysłowo w tempie jak inni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli jest opóźnione w rozwoju. A wykryto jakąś konkretną chorobę która jest przyczyną opóźnienia?

Występowały takie przypadki w rodzinie wcześniej już?

Bo jeśli nie, to nie jest powiedziane, że to jest dziedziczne...Mogła wystąpić mutacja w trakcie rozwoju płodu stąd u Niego takie objawy...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
powiew



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem wiadomo który gen czy coś takiego jest przyczyną tego opóźnienia, moja dziewczyna miała badania pod tym kontem i nie ma tego, są inne przypadki u niej w rodzinie tylko u dzieci siostr mamy mojej dziewczyny.
Pytanie czy mogło to przejść w jakiś sposób na moją dziewczynę (jest całkowicie zdrowa) ale obawiam się że to może się ujawnić u naszych dzieci.

Co jeśli jest to dziedziczne??

Czy są konkretne badania genetyczne które mogą to wykluczyć??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale jaka to choroba? Jak ona się dziedziczy? Który gen odpowiada za nią?

No bez podstawowych info nic nie da się powiedzieć... Rolling Eyes
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marta_78



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 12:08 pm    Temat postu: gen Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoro dziewczyna była badana i nie wykryto u niej mutacji to powinno być ok, ale nie jestem lekarzem..warto pojsc do poradni genetycznej i wypytac o wszytsko. Być może nie poznano jeszcze innego genu czy genów ktore mogą mieć udział w tej chorobie, albo powodować mutacje juz poznanego. Może byc tak ze gen jest obecny w rodzinie i stymujuje mutacje innych genów, np w rozwoju plodowym. jesli nie wiadomo co dokladnie powoduje chorobe, to w takich przypadkach prowadzi sie bankowanie DNA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group