Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy mogło dojść do zapłodnienia

Idź do strony 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ja
Gość









PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 2:54 pm    Temat postu: chyba popadam w paranoje pomocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej... pisze bo chciałabym rozwiac swoje watpliwości... pewnie zadam pytanie które juz było zadane ale jak nie zadam to mnie bedzie to nurtowac a strasznie się z tym męcze... otórz jakies10 dni temu miedzy mna a moim partnerm doszło do zbliżenia tzn. nie doszło do stosunku (jestem dziewicą) ale doszło do wytrysku poza pochwą chciałabym sie dowiedzieć czy w takim razie jest mozliwe zajście w ciażę np. jesli na palcach została sperma... póki co nie mam zadnych objawów ciąży ale na to chyba zawcześnie, no oprócz tego ze bola mnie piersi... ale to może byc wynikiem tego że za 10 dni powinnam dostac okres, nie chce panikować no ale nutka niepewności zawsze jest... dlatego bardzo zalezy mi na tym zeby ktos odpowiedział na moje pytanie... o ile to mozliwe... na swojego partnera liczyc nie mąge niestety i zostałam z tym sama i jakos to nie daje mi spokoju...z góry dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plemniki moga sie poruszac tylko i wyłącznie w połączeniu z śluzem z pochwy. Podczas ejakulacji (wytrysku) zostają one wystrzelone wraz z bialełmy mazistym płynem (ejakulantem) który jest dla nich pozywieniem i ochroną przed bakeriami i drobnoustrojami, są zbite w jedną bądz kilka chmar mogących liczyć po kilka set tysięcy. (to skubaństwo jest małe i liczne Wink ) dopuki nie napotkają śluzu z pochwy zostaja w tej zbitce nieruchomo, gdy już sie spotkają to zachodzireakcja chemiczna w której zostaje uwolniony zapas energi w plemniku - tak jak rakieta w kosmos raz odpalona nie da sie jej zatrzymać leci aż jej sie paliwo nie skończy.

Jak długo plemniki mogą przetrwać w samym ejakulancie? około 12 godzin - teoretycznie dy nie są narażone na drobno ustroje i bakterie.

Co sie stanie jeżeli na palcu została sperma a palec wędrował koło twoich warg badz został wprowadzony do pochwy? Istnieje możliwość ciazy owszem, czy plemniki zgineł, zostały ztarte z palca czy nie, to już nikt zabardzo nie jest w stanie przewidziec.

Jeżeli jednak twój partner nie dotykał Cie, nie miał styczności ze spermą na palcach, bądz też umył dokładnie ręce mozliwość ciązy maleje. Nie napisze że nie można zajść w ciąże bo nigdy tego wyluczyc sie nie da przez torie, bo może zdażyć sie wiele różnych sytacji i po umyciu rak mogła zostać wtarta sperma z pościeli lub inny przypadek, ale gdy ręce są umyte to prawdopodobieństwo duzo melaje Smile

Nie napisałaś tego ale jak juz tyłmacze to wytłumacze i to:

brak wytrysku nie oznacza że pelmniki nie wydostają sie, właśnie że wydostają sie poprzez tak zwane kropelkowanie, czyli wydostawanie sie plemników bez ejaulantu. Mit o tym że nawet podczas penetracji jeżeli nie doszło do wytrysku to nie można zajść wiciaże jest zwyklym kłamstwem. Możliwość istnieje też gdy partner ocierał by łozedziem o wargi badz próbował go delikatnie wsunąć, jest możliwość przedostania sie plemników do twoich dróg rodnych, oczywiście to jest ewentualność której nie można wykluczyć chodz też prawdopodobnieństwa nie obliczysz wiec warto uwazac na te szczegóły:

Aby po zetknięciu palców, dłoni ze sperma jezeli chce potem stymoulować Ciebie nalezy umyć ręce.
Nie ocierać penisem o wargi bądz lekko go wprowadzać nie stsując żadnej metody antykoncepcji (metoda antykoncepcji taka jak stosunek przerywany ze wzgledu na kropelkowanie jest wysoce niebezpieczny)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ja
Gość









PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za Twoja odpowiedź... nie powiem zeby mnie uspokoiła Sad ale nie o to przeciez chodzi póki co nie mam sie czym martwić nie mam zadnych objawów wiec jestem w miarę spokojna... Smile zobaczymy za 10 dni... wszystko się okarze... no cóz w końcu mam 19 lat nawet jak jestem w ciąży to yba sobie jakoś poradze... ale narazie o tym nie mysle... mam nadzieje ze jednak nie jestem ... yba powoli fixuje... od tego rozmyslania... jeszcze raz bardzo dziekuję za odpowiedź... wpadne za 10 dni...Smile papapa
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 4:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
STARCH :(
Gość









PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 3:09 pm    Temat postu: Strach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

minaly 2 tygodnie od stosunkow pierwszych z moim chclopakiem na pocztaku zabezpieczalismy sie prezerwatywa oraz patentexem, pozniej sama prezerwatywa. Teraz mam straszne nudnosci niby reaguje na zmieny pogodoweale nie az tak bardzo. Nie mam aptetytu boli mnie nisko brzuch i rodzice mowia ze sie dziwnei zachowuje jak bym byla w ciazy! Blagam pomozcie mi! Jaki jest procent szansy ze to ciaza? Czy zauwazylibysmy jak by z prezewatywy sie cos wydostalo? Prosze szybko odpowiedzcie! Mam 16lat i jak to ciaza to sie chyba zabije Sad
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może zacznijmy od tego:

Dolegliwości, które opisałaś to jeszcze nie powód, żeby panikować. Jeśli zastosowaliście prezerwatywe i nic nie wzbudziło Waszych wątpliwości (zsunięcie, pęknięcie) to nie powinnaś się obawiać ciąży.
Powodem do niepokoju byłaby opóźniająca się miesiączka.
Kiedy miałaś okres? i kiedy masz przypuszczalny termin nastepnego? To są ważne pytania, bo wtedy mozna spróbowac określić, czy stosynek był w okresie płodnym, czy niepłodnym - wtedy można sie zastanawiać, czy przy ewentualnosci, kiedy prezerwatywa zawiodła są poważne obawy, że jesteś w ciąży.

Po 10 dniach po stosunku możesz spokojnie zrobić test ciążowy - będzie on wtedy wiarygodny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
STARCH :(
Gość









PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 4:46 pm    Temat postu: :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miesiaczke powinnam miec 9-10 ale do tego czasu umre ze strachu wiec test zrobi jutro. Kochalismy sie niestety w dni plodne:9 czy to bardzo zwiksza ryzyko zajscia w ciaze?
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O tyle zwiększa o ile masz uzasadnione podejrzenia, że prezerwatywa zawiodła. Gdyby to były niepłodne to nie byłoby powodów do obaw nawet gdyby plemniki wydostały sie z prezerwatywy. Pamiętaj też o tym, że wiekszośc prezerwatyw ma środek plemnikobójczy - to w razie własnie takich sytuacji, kiedy nasienie przedostanie się do pochwy. Ale pomyśl nad tym spokojnie, czy rzeczywiście masz uzasadnione wątpliwości co do tego, że prezerwatywa zawiodła. Może było wszystko w porzadku i późniejsza obawa przed ciąża wywołała niepotrzebne wątpliwości, że coś było nie tak.

Zrób ten test. Bedziesz miec pewność. Poinformuj po teście jaki jest wynik. Może ktoś będzie miał podobne problemy i po przeczytaniu tego - w przypadku braku ciąży - będzie mógł spac spokojniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
STARCH :(
Gość









PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 5:27 pm    Temat postu: aa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no mam nadzieje ze bedzie brak ciazy bo raczej w wieku 16 lat nie chciala bym miec dzieci ....
Ok poinformuje... Trzymajcie kciuki
Powrót do góry
STARCH :(
Gość









PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 1:20 pm    Temat postu: jeeeest Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i testt kupilam juz mialam robic a tu patrze jest OKRES Very HappyVery Happy najpiekniejsza chwila .. tyle stsrachu bylo Smile Czy jak mam okres to testu robic juz nie musze ? Bo mam kupiony ale jesli nie trzeba to nie bede robila. Wiec jak?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  Następny
Strona 1 z 52

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group