Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy mam żylaki przełyku?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kumorek



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 7:07 pm    Temat postu: Czy mam żylaki przełyku? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Mam 28 lat. Od jakiś 3 miesięcy podczas naglych zmian pozycji np podczas wstawania z krzesła lub łóżka po chwili w ustach odczuwam smak krwi. Gdy lekko splunę rzeczywiście ślina jest lekko zakrwawiona. Od 2 dni także zaczynam czuć lekkie pieczenie w przełyku - uczucie podobne do zgagi. Poza tym od wielu lat cierpie na nieprzyjemny poranny zapach z ust.
Czy moje objawy mogą sugerować że mam marskość wątroby i żylaki w przełyku ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 9:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kumorek
Nie, taki objaw może wskazywać na wrzody żołądka czy przełyku.Wskazana wizyta u gastrologa(skierowanie od lekarza ogólnego i wykonanie rtg)oraz wykonanie gastroskopii.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kumorek



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 12:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za zainteresowanie. Dopytam jeszcze. Zakladajac ze mam zylaki lub wrzody przelyku to skad konkretnie ta krew mi wyplywa. Bo podczas gdy czuje smak krwi w ustach gdy wloze palec glęboko do gardła to wyciągam go czystego-bez sladu krwi. Wiec skad ona wyplywa ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 8:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kumorek
aby to stwierdzić należy wykonać gastroskopię.(są gdzieś krwawiące ranki ale bez wziernikowania nie da się ocenić.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kumorek



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar,
A co myślisz o tym że rano gdy sie budzę czuje okropny niemily zapach z jamy ustnej? Myślę z dużą pewnością że zapch ten pochodzi z języka bo gdy tylko go wyszczotkuje szczotka i past.a wraz z zębami to o nieprzyjemnycm zapachu przez caly dzien moge zapomniec. Czy niezdrowy język wiaże sie jakos z dolegliwosciami przewodu poakrmowego, żołądka czy wątroby ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 8:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kumorekChyba nie sądzisz,ze jestem w stanie ocenić bez badania w którym miejscu występuje krew a czyste palce o niczym nie świadczą.Zrób badanie!
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krysia.mmm



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 12:58 pm    Temat postu: budenofalk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie! jestem krystyna. szukam kontaktu z kims, kto przyjmował budenofalk w piance.
jakie reakcje? czy bardzo pomaga?
choruję na CU
pozdrawiam wszystkich!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kumorek



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 5:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już wiem skad leci mi ta krew. Przy nagłych zmiaanch pozycji krew wyplywa mi z dziąseł pomiędzy górnymi zębami z boku szczęki po lewej stronie. więc dkaczego tak sie dzieje ? Czy to ma cos wspolnego z parodontozą czy cos z sercem ?
I dlaczego dzieje sie tak przy zmianach pozycji ( z siedzącej na stojącej i na odwrót) ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 6:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kumorek
Może to być objaw paradontozy ale też również problemy z krążeniem krwi.Bez badania stomatologicznego i internistycznego nie można ocenić.Na odległość nie można teoretyzować.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kumorek



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem. Ale ja musze sie mocno wystraszyć zeby ruszyc sie do lekarza. A ta krew to narazie coś jakoś słabo mi leci wiec sie nie boje Very Happy
Oj pojde pojde sie zbadac - spoko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group