Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy mam ciało obce(szkło) w tkance podskórnej?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mischief



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tuliszków
PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 1:29 pm    Temat postu: Czy mam ciało obce(szkło) w tkance podskórnej? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na początku chciałbym się przywitać Smile to mój pierwszy post na tym forum.

Kilka dni temu odłamek stłuczonej butelki uderzył i utkwił mi w nodze, dokłandie w łydce. Delikatnie usunąłem gdzyż był dość cienki i wystawał na prawie 1CM. Miałem dość obszerne krwawienie ze względu na dość głęboką ranę, ale także jak przypuszczam na niedobór witamin ponieważ miewałem ostatnio problemy z krzepliwością krwi (uprawiam różne sporty aktywnie przez co jestem narażony na różne kontuzje i krwotoki)

Przechodząc do sedna pierwszy raz w życiu wokół zacięcia pojawiło mi się sinizna normalnie jakbym sobie nabił siniaka uderzając się, czy to normalne przy głębokim zacięciu? czy mam pozostałośći szkła w nodze?
jeżeli to pomoże bez problemu mogę zrobić fotkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm... nigdy tak niemiałam ale może wypływająca krew tzn jakaś jej część została podskórą i powstał siniak. No ale niewiem niech wypowie się ktoś bardziej zaklimatyzowany w temacie Wink No ale mysle że to nic groźnego chyba że zacznie się pogarszać i będzie to zakarzenie wtedy nie obejdzie się bez wizyty u lekarza. No a zdezynfekowałeś tą ranke?
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mischief



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tuliszków
PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak oczywiście ranę od razu zdezynfekowałem,
grałem już trzy mecze w piłkę z tą raną i nie pogorszyło się więc mam nadzieje że to nic poważnego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiedz czy wyczuwasz ostry ból przy mocnym naciśnięciu na ranę oraz czy pojawia się guzek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mischief



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tuliszków
PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 7:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bólu nie odczuwam nawet przy bardzo mocnym ucisku, guzek także się nie pojawił Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 12:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz to wrzuć fotkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mischief



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tuliszków
PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oto link do fotki :
http://img91.imageshack.us/img91/4917/ranaag2.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz nie zaszkodzi, w pomoże Exclamation Obserwuj tą ranę, żebyś nie miał takich problemów jak ja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fire23oko



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 14, 2009 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siemanko
Mam mały problem wczoraj w noge wbił mi się bardzo mały tak wynika ze zdjęcia rentgenowskiego opiłek metalu (odprysł od młotka) chirug stwierdził że jest on za mały by go wyciągac chirurgicznie a problem polega na tym że nie pamiętam kiedy byłem szczepiony na tężec czy mój organizm wydali jakoś z siebie ten opiłek aha i gdzie mogę się zaszczepić na tężec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sie 15, 2009 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fire23oko napisał:
gdzie mogę się zaszczepić na tężec

idź do lekarza rodzinnego i powiedz co się stało. poproś o receptę na szczepionkę. wydaje mi się, że powinien Ci ją bez problemu wypisać . musi też wypisać zlecenie na wykonanie szczepienia/ zastrzyku bo bez tego raczej Ci go nie zrobią.

fire23oko napisał:
czy mój organizm wydali jakoś z siebie ten opiłek

nie wiem. chirurg nie odpowiedział na to pytanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group