Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy istnieje antykoncepcja dla mężczyzn??

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toas182



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 1:18 pm    Temat postu: Czy istnieje antykoncepcja dla mężczyzn?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałbym zapytac się o możliwość antykoncepcji dla mężczyzn? Czy istnieją takie tabletki czy cokolwiek oprócz podwiązywania jąder? Jak kończy się ten zabieg, na czym dokładnie polega, jakie są skutki?
Ogólnie chodzi o to, że nie chcę aby moje dziewczyna zarzywała tabletki czy żebyśmy używali globulek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prezerwatywa

Sterylizacja (podwiązanie jąder)

Sa też w opracowaniu tabletki dla mezczyzn nie mam jak narazie informacji czy sa już wprowadzone czy nie (ale nawet jak będa to trzeba wziąść pod uwage ze to pierwszy taki preparat i będzie drogi oraz nie koniecznie dopracowany - momo taki wielkiej wiedzy medycznej to zawsze istnieje ryzyko że to nowe) co do tabletek jak znajde nowe informacje i sprawdzone to umieszcze.

Co do dwuch wcześniejszych metod poszukaj na forum o rpezerwatywach jest dość dużo inormacji oraz o sterylizacji są conajmniej 2 tematy w któryh wszystko jest dokładnie wytłumaczone Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
toas182



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam jeszce jedno pytaie. Czy lekarz urlolog mógłby mi polecić jakieś środki antykoncepcyjne dla mężczyzn- słyszałem o zastrzykach hormonalnych. Czy on mógłby się w tym orientować ?? Chciałbym jeszce zapytać czy i gdzie ewentualnie mógłbym znależć adresy lekarzy andrologów w poznaniu lub lesznie wlkp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adam
Gość









PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 12:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam

a wiec co do meskiej antykoncepcji to akurat sam szukam dosc sprawdzonej metody, poniewaz ze wzgledu na swoje problemy i zwiazane z tym odczucia psychiczne nie jestem w stanie zaufac zadnym dostepnym srodkom antykoncepcyjnym;/ w sumie pozostala mi wazektomia jedynie, jednak znalazlem cos interesujacego, mianowicie tzw. metoda cieplna: przez przegrzanie jader uzyskuje sie efekt okolo 6 miesiecy bezplodnosci. po 6 miesiacach wszystko stopniowo wraca do normy. mysle ze w polaczeniu z prezerwatywa dla pewnosci bylaby to naprawde bardzo skuteczna metoda. aktualnie poszukuje wiecej informacji na ten temat, jesli ktos takowe posiada milo by bylo uslyszec jakies info;) moge dodac jeszcze, ze zabieg polega na dziesieciomiutowym podgrzaniu jader w wodzie falami USG. mozna tez nosic specjalna bielizne albo moczyc jadra w cieplej wodzie przez ok 3 tyg, ale jakos kiepsko to widze. Pytanie tylko gdzie taki zabieg USG wykonuja??? pozdro
Powrót do góry
toas182



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, dzięku za wpis na ten temat. Postaram się poszukać coś o tym, jesli cos znajdę to umieszczę jeśli Ty coś zmajdziesz to też zamieść. Moczenie jajek przez 3 tygodnie mnie nie satysfakcjonuje...pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
zamieszczam ponizej fragment artykulu na temat tej metody antykoncepcji:

Istnieją też metody czasowego pozbawiania płodności... ciepłem. Do prawidłowej produkcji plemników jądra potrzebują bowiem temperatury o kilka stopni niższej niż panująca we wnętrzu organizmu. Podniesienie temperatury jąder zmniejsza ich zdolność do wytwarzania plemników. Spada zarówno ich liczba, jak i zdolność do zapłodnienia. Przegrzanie można uzyskać na kilka sposobów. Można nosić specjalną, bardzo ciasną bieliznę przyciskającą jądra do podbrzusza (ale nie wystarczą do tego nawet najbardziej obcisłe jeansy). Można zdecydować się na seans USG. Ta metoda polega na dziesięciominutowym podgrzaniu zanurzonych w wodzie jąder falami ultradźwiękowymi (jednorazowy zabieg ubezpładnia na sześć miesięcy, dwa w odstępie 48 godzin - na 10 lub więcej). A już szczytem poświęcenia jest, zapewniające ok. sześciomiesięczną niepłodność, codzienne przez trzy tygodnie moczenie jąder przez 45 minut w wodzie o temperaturze co najmniej 47 st. C. Wszystkie metody "cieplne" zapewniają po gwarantowanym okresie niepłodności stopniowy powrót normalnej czynności jąder. Niekiedy dochodzi nawet do przejściowej "nadprodukcji" plemników w 8 - 12 tygodni po zakończeniu niepłodnej fazy.

pozdrawiam
Powrót do góry
alua
Gość









PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 2:04 pm    Temat postu: antykoncepcja do mężczyzn Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz 35 lat i dzieci najlepsza i najbezpieczniejsza jest sterylizacja. Zaciśnięcie lub przecięcie nasieniowodów trwa moment, i popru tygodniach jesteś bezpieczny, szczęsliwy i rozkoszny.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 1:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odświerze temat, mam pytanie, skoro plemnik dojżewa 3 mieisiące to jeżeli mężczyzna ma wytrysk a potem kolejny jest już nie płodny ? czy któryś z kolei ?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 7:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie.

Plemniki są produkowane cały czas.

Lecz owszem jeżeli ktoś za szybko wykorzysta nasienie, to może zdażyć sie że któryś wytrysk nie będzie zawierał plemników Wink
Zazwyczaj wystarczy odczekać pare dni po intensywnym (współ)życiu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RHIN



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Czw Sie 10, 2006 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli reasumujac kochając sie np: 2-3 razy pod rzad z kobietką ,to ten 1 raz to sa plemniki,a kolejne to wydzielina( nie zawierajaca plemników,badz zawierajaca znikomą ilosc)??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group