Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy dzieci z rozbitych rodzin mają problemy ze związkami?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kellly



Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo trudny temat tak naprawdę to nikt nie zna odpowiedzi na takie pytanie. Czas wszystko pokaże, też jestem rozwiedziona i staram się pokazywac dzieciom że są kochane ,że tata je kocha - pomimo tego ze nie jestesmy razem i mieszkamy oddzielnie - dzieciom trzeba tłumaczyc, starac się odpowiadac na wszelkie pytania a nie szarpac sie z tą drugą stroną, i robic kartę przetargową z dzieci. rozmowa rozmowa rozmowa i dużo miłości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
melmisia



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 208

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak sobie czytałam wasze posty i stwierdzam ze wiele mysli mi sie nasunęlo.
faktycznie bycie dzieckiem z rozbitej rodziny nie jest wyrokiem na to ze tez go to kiedys spotka ale ja znam sporo takich przypadkow. a jeden nawet troche lepiej. bylam z facetem z rozbitej rodziny przez 7 lat. i po 7 latach dowiedzialm sie ze on nikogo nie potrafi kochac. wiedzialam ze bardzo przezyl rozstanie rodzicow ale zawsze mowil ze chce zeby jego dom byl inny, pelny milosci a tym czasem mowi ze nie potrafi nikogo kochac. wlasciwie to trudno go zrozumiec bo czasem pisze do mnie jakies sms w ktorych uzywa slow kochanie, skarbie pisze kocham cie. nawet przy ktoryms spotkaniu powiedzial ze mnie kocha. zakrecona jest ta cala sytuacja. i nie wiem co z tym wszystkim zrobic. pewnie doweim sie ze nie powinnam utrzymywac z nim zadnych kontaktow, eh ale tak trudno jest zrezygnowac? ja chyba nadal go kocham
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
whatever



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 12:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że często dorabiamy sobie taką ideologię w stosunku do osoby, której rodzice się rozeszli i to, że nam z taką osobą nie wyszło tłumaczymy właśnie faktem jego rozbitej rodziny. Gdzieś to nam zawsze siedzi w nas ale bardzo dużo zależy od charakteru danej osoby, od tego czy chce się dogadać z druga osobą w związku i przede wszystkim od tego czy nad sobą pracuje. Moja ciocia np. jest po rozwodzie ze swoim pierwszym mężem i utrzymują ze sobą świetne kontakty. Mają córkę i starają jej się pokazać, że rozwód wcale nie musi oznaczać kłótni i wyzwisk, tylko to, że ludzie przestali się kochać i nie chcą się nawzajem krzywdzić. Takie podejście na pewno dzieciom ułatwia późniejsze podejście do związków. Chociaż tak jak mówię, dużo zależy od nas samych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
albinka



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moi rodzice rozeszli się jak miałam 12 lat. Teoretycznie zostałam z ojcem i jego nową lalką, moja mama wyjechała do Szwecji to był koszmar. Jak tylko skończyłam podstawówkę wysłali mnie do szkoły z internatem - tam poznałam koleżanki które stały się moją nową rodziną bo moja biologiczna odleciała. Dziś mam wspaniałego kochającego męża i dwójkę uroczych dzieciaków. Jesteśmy już razem 18 lat i myślę, że dalej tak będzie. Chyba nie jestem wyjątkiem od reguły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agata23



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 1:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie będę przytaczała przykładów, ale osoby z rozbitych rodzin często później same się rozwodzą, albo nie potrafią znaleźć partnera, bo nie wierzą w miłość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group