Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy doceniamy jabłka?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta3432



Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

etam według mnie przesada, uwielbiam jabłka. A ostatnio nawet słyszałam, że ich pestki są zdrowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eizzy
Spamer


Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 3
PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 12:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że jabłka są zdrowe Wink
1-2 dziennie zjadam od zawsze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

amberr25 napisał:
Jeśli nie mamy możliwości umycia zębów jakbo sprawdzą się jako "naturlana szczoteczka" Naprawdę czytałam o tym kilka artykułów, że najlepiej czyszczą zęby Smile


To akurat szkodliwy mit - owoce zawierają wiele cukrów i do tego - kwasy. Po jabłku użytym w ramach "szczoteczki" będą Ci się bakterie namnażały w jamie ustnej, że hej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
e-Rzecznik



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 12, 2015 8:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety nie każdy lubi jabłka a to wyjątkowo zdrowe i tanie owoce, wiele suplementów wspomagających odchudzanie opiera na nich swój skład, między innymi acetomale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiktoria.Z



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja lubie. Ale tylko te duże i twarde. Chociaż już dawno powinny mi zbrzydnąć. Od podstawówki dostawałam je zawsze na II śniadanie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariankako



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 9:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja niestety mam tak, że często bolą mnie zęby po zjedzeniu jabłka. Ale szarlotkę uwielbiam, albo dodaję do soku z marchewki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Matari



Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2015 11:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja lubię, świetnie działają na trawienie i są smaczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiktoriamadak



Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 19, 2015 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja lubię ale w przetworach - szarlotka, sok, cydr itp Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matti33



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 25, 2015 1:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze jabłko nie zastąpi szczoteczki do zębów - to mit! Jabłko wręcz przeciwnie wytwarza kwasy owocowe i stwarza warunki dla rozwoju próchnicy.

Po drugie pestki jabłka są dość zdrowe i mają właściwości antynowotworowe, ale nie można ich jeść w nadmiarze - wtedy są szkodliwe. Dlaczego jabłko z pestkami można jeść, ale uzbierać miskę pestek i zjeść na raz to na pewno nie Smile

poza tym to jabłka są zdrowe, tanie i bardzo dobre w smaku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olciaaak



Dołączył: 05 Lip 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 05, 2018 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście uwielbiam owoce, ale za jabłkami nie przepadałam. Zaczęłam przygotowywać koktajle jabłkowo - marchewkowe i moje podniebienie oszalało. Znalazłam super książkę z przepisami na zdrowe soki. Można ją znaleźć na https://energiazdrowia.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group