Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy da sie wyleczyć obrzęk limfatyczny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edman_90



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olesno
PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 7:29 pm    Temat postu: Czy da sie wyleczyć obrzęk limfatyczny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam obrzek limfatyczny na lewej kostce już 2 lata, stosowałem już wiele metod pozbycia się obrzęku (rehabilitacje, maści, opaski) i nic nie pomogło. Czy wogóle jest jakiś sposób na wyleczenie obrzęku limfatycznego? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ruch, gimnastyka, coś uciskowego (pończochy?) - kompresoterapia, dużo pić płynów, leżeć z nogami w górze, łykać detralex, ruthinoscorbin, czasami pomocne są antybiotyki, maści przeciwzapalne, masaże. to wszystko należy do metod zachowawczych, ale można też leczyć chirurgicznie (kriochirurgia, koagulacja, termoablacja, przeszczepy..). nie wiem, jak jest z dostępnościa tych metod niestety.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group