Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czerwone szczypiące kropki na dłoniach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salata107



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ! Mam problem, który spędza mi sen z powiek. Otóż jakieś 2 tygodnie temu na moich dłoniach wieczorem pojawiły się czerwone kropki. Nie są one raczej wypukłe, podobne do potówki. Czy jest to alergia czy coś innego? Kropki zostały przez jeden dzień, potem ich nie było, a dziś znów powróciły... Dodam, że mam uczulenie na chusteczki zmywające makijaż i jak np. zmyje nimy oczy to mam coś w stylu atopowego zapalenia skóry przez kilka dni i łuszczy sie spuchnieta skóra i schodzi. I potem jest ok. Nie wiem, co się stało z moimi rękami ! Do tego zawsze miałam alergię na psa, ale jak przebywałam z psami to nigdy mi nic nie było. A bywałam nawet poł roku z psem pod jednym dachem i nic. Jakieś 3 miesiące temu kupiłam soibie szczeniaczka shih tzu (ta rasa podobno nie uczula bo ma tak czy siak włos). Czy mogłaby jakaś reakcja alergiczna wystąpić po takim czasie? Kocham go i nie chcę go oddać ! Proszę o pomoc - co myślicie co to może być?

P.S. Wczoraj uzyłam chusteczek do wytarcia szczeniaczkowi pupki hehe... może to przez nie? i

Dodano po 29 minutach:

proszę pomóżcie... Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 8:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
P.S. Wczoraj uzyłam chusteczek do wytarcia szczeniaczkowi pupki hehe... może to przez nie? i

skoro piszesz, że wysypka pojawiła się 2 tyg temu to raczej nie po wczorajszym zetknięciu z chusteczkami Wink

masz może alergię pokarmową?
a może po prostu skóra jest przesuszona lub tak reaguje na zimno?
wątpię żeby alergia na psa wystąpiła w tak późnym czasie. tym bardziej, że to nie jest "zwykły" pies Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
salata107



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 10:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo za odpowiedź Wink tak tylko, że 2 tygodnie temu wystąpiła na dłoniach i była obecna przez 2 dni, a teraz 'siedzi' na mnie od czwartku i dziś jest juzż na całych rękach... nie swędzi, wygląda jak małe czerwone ślady od przebicia igłą... mam alergię pokarmową na dużo rzeczy , ale ostatnio nie jadłam jakoś więcej rzecyz na, które jestem uczulona... może to rzeczywiście reakcja na zimno? ale czy ona utrzymywała by się tak długo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 1:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może się utrzymywać tak długo - zwłaszcza, że teraz jest zimno. jeśli nie tak bardzo jak dzisiaj to jednak sporo chłodniej niż to było np miesiąc temu.
noś rękawiczki, stosuj delikatne kremy nawilżające do dłoni lub balsamy do wrażliwej przesuszonej skóry.
najlepsze są kremy szwedzkiej firmy neutrogena (chyba to jest firma Vichy) lub balsamy z firmy Garniere (w czerwonym opakowaniu).

jeśli to jakaś reakcja alergiczna zacznij pić wapno (najlepiej to bezsmakowe- nie zawiera barwników które mogłyby dodatkowo uczulać). lub łykaj Ascorutikal (ono ma już w sobie wapno).
jeśli po wszystkich staraniach objawy nie miną to idź do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
salata107



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 12:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam ponownie, odświeżam ! Chciałabym dodać, że jestem atopikiem. Oprócz krostek na rękach teraz krostki + czerwone plamy są na wewnętrznej skórze rąk . Całe ręce obsypane aż do łokcia. Boję się, że to przez pieska, ale czy wystąpiłoby to tak późno?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group