Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czerwone przebarwienia (plamy) na nodze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monikaroz



Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 9:27 pm    Temat postu: czerwone przebarwienia (plamy) na nodze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Proszę o pomoc. Od kilku lat mam na jednej nodze przebarwienia (plamy) czerwone. Byłam u dermatologa przepisał mi maść ale to nic nie pomaga. Gdy jest ciepło to są widoczne ale mniej. Natomiast kiedy jest zimno to robią się takie krwiste (intensywnie czerwone). Zbliża się lato i jak zakładam spódniczki to brzydko to wygląda. Może ktoś miał taki problem i to rozwiązał. Bardzo proszę o pomoc, bo mam już dość tych plam.
[link nieaktualny]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 11:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak tę zmianę określił dermatolog i jaką maść Ci przepisał? Odwiedź niego ponownie i poproś o zmianę leku. Możesz spróbować kilku domowych, naturalnych sposobów, jak np. przecieranie przebarwień skórą cytryny - mnie pomógł Smile Poza tym, radziłabym wykonać badania krwi - z tego co wiem, zmiany skórne mogą być oznaką chorej wątroby (ale mam nadzieję, że w Twoim wypadku tak nie jest!)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monikaroz



Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doktorka przepisała mi maść do zrobienia oto skład:
Hydrokortisoni 1.0
Ziuci oxyd. 2.0
Lekobaza ad.100.0
Teraz zauważyłam kilka nowych plam.
Chciałabym się w końcu dowiedzieć co to jest i z jakiego powodu to mam.
PrettyWoman ty też miałaś takie same plamy? i co ci doktorka na nie powiedziała? bo ja to mam kilka lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym się radziła zastanowić nad tym co doprowadziło do takich przebarwień? Postaraj sobie przypomnieć czy nie zażywałaś np jakich antybiotyków i nie wystawiałaś jednocześnie skóry na słońce...

Jeżeli maść nie zadziałała, nie ma sensu jej stosować. Czasami tak jest, że z dobrym lekiem trzeba trafić, dlatego ja radzę wybrać się ponownie do dermatologa oraz też do lekarza rodzinnego, w takich przypadkach dobrze jest zasięgnąć opinii kilku specjalistów.

Poproś lekarza o skierowanie na badania ogólne. Póki co wstrzymaj się z wystawianiem tych miejsc na słońce i smaruj się kremami z wysokimi filtrami.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group