Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czerwone plamy na rece

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia_irl



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 8:20 pm    Temat postu: Czerwone plamy na rece Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Serdecznie byłabym wdzieczna za informacje w sprawie mojego problemu. Przebywam na razie za granica. I nie mam na razie mozliwosci zajscia do lekarza, moze w przyszlym tygodniu. Od dwoch tygodni mam na lewej dloni, czerwone plamki (w liczbie 4), od dwoch dni, pojawila mi sie wysypka powyzej nadgarsta. Od czasu do czasu swedzi mnie dlon. Gdy zamaczam dlon pod wode, czerwone plamki na dloni na obwodzie zaczerwieniaja sie. Przyczyna domyslam sie, pracuje duzo z srodkami czyszczacymi - moja praca polega na sprzataniu. Pracuje w rekawicach, ale niestety dorobilam sie plamek. Od tygodnia uzywam kremu na te plamki, nazywa sie germolene (antiseptic cream with local anaesthetic - ale przestal mi pomagac), zazywam do tego takze wapno. Uczulona jestem jedynie na pencilinie, ale nie zazywam zadnych lekarstw z jej zawartoscia. Domyslam sie, ze jest to alergia, ale dziwi mnie najbardziej to, dlaczego pojawilo mi sie to jedynie na lewej rece, ktorej jednak przy czyszczeniu najmniej uzywa. Prosze o jakies informacje, moze ktos mial podobny problem jak ja. Pozdrawiam Kasia_irl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 5:01 pm    Temat postu: idź do lekarza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza.
Na razie jest to niegroźne, ale po dłuższym czasie stanie się trudno wyleczalne. Musisz brać jakiś środek anty alergiczny i zastosować odpowiednią maść, a w rękawiczkach pracować tak aby do ich wnętrza nie dostawała się woda i środki czyszczące. Ich wnętrze zamiast mączką czy talkiem, spróbuj posypać pudrem dla niemowlaków.
Za granicą jesteś gdzie .....?
Może ci coś podpowiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasia_irl



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 9:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie. Dowiedziałam się juz co mi jest. Pisze to może dla następnych osób, które będą miały podobne objawy co ja. Wygląda to mniej więcej tak: http://www.alergia.org.pl/lek/archiwum/01_03/zakazenie.html [pierwsze zdjecie] tylko ja miałam mniejsze takie plamki na jednej z rąk w kształcie 10 groszy. Na razie stosuje plyn przeciwgrzybiczny nazwa Vagothyl, jest znakomity na plesniawki i inne rzeczy. Plesniawka bolesna leczona tym srodkiem schodzi do dnia lub 1,5 dnia. Zobaczymy jak podziala na ten rodzaj grzyba na rece. Z pewnoscia udziele nastepnych informacji. A jesli chodzi o kraj w ktorym jestem to Irlandia. Dziekuje za odpowiedz Cometowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group