Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czerniak?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Medic!!!



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:20 pm    Temat postu: Czy to może być czerniak?... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na basenie zaobserwowałem na ramieniu małe czarne znamię, którego wcześniej nie miałem. Zamieszczam fotki:
http://www.site.prv.pl/grafiki/3kadry.jpg
Ale nie mam pojęcia czy to jest groźne czy nie...
Mam też inne znamiona ale nie aż tak ciemne Confused
Może ktoś na to spojrzy naukowym okiem...
Proszę o odpowiedź...



----edit by drapaka----
Zostawiam sam link do zdjęcia, jest troche za duże żeby w post je wkleićSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie jestem lekarzem, ale to mi na czerniaka nie wygląda. obejrzyj to pod lupą - nowotworowe zmiany zwykle mają nieregularne kształty - dobrze by bylo jednak isc z tym do onkologa, bo wszelakie znamiona powinny być pod obserwacją. jesli cos oprócz koloru koloru Cie martwi, np jesli jest to wypukłe - nie zwlekaj, idz do lekarza - lepiej zapobiegac niz leczyc.
a na wszelki wypadek nie wystawiaj tego zbytnio na słońce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Medic!!!



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tkz aramentis, trochę mnie to uspokoiło
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trickman



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 12:57 am    Temat postu: Czerniak? Boje sie.... :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dużo pieprzyków na ciele, czasami niechcąco jakiegoś naderwę, ale to leciutko, że pare h i juz nie czuje. Ostatnio na linii kregoslupa pojawila sie plamka, skora na niej jest leciutko sina, ale leciutko, skora rowniez jest inna, lekko sie `sciaga` prosze o pomoc, mowia mi w rodzinie ze hipohondrykiem jestem, ale ja sie naprawde boje ; (
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja myśle że powinnieneś iść poprostu do dermatologa może to poprostu jakieś znamnie moja koleżanka sama miała coą podobnego i okazało sie że to nic takiego miała skierowanie do hirurga wycieli jej to i żyje dodam że ma się dobrze skóra czesto ma różne przebarwienia i niezawsze jesto jakieś choróbsko ja sama mam dużo przebarwień pieprzyków itp i też nicmi niejest idz do lekarza i zobaczysz że napewno jest ok im szybciej tam pójdziesz tym lepiej
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hero



Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 4:29 pm    Temat postu: Czerniak? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam problem, jakiś tydzień temu zauważyłem, że zmienia mi się pieprzyk na udzie. Jego kolor zmienia sie na ciemniejszy, jest bardziej "przyciemniony" z jednej strony. Ma wielkość około 4mm na 3mm. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NIe dotykaj, nie drażnij. Piepszyki muszą sobie "spać" w spokoju. 3 mm? To nic takiego. Pzd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hero



Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Martwi mnie po prostu to, że wcześniej czegoś podobnego nie miałem. I czytałem trochę w internecie o czerniaku. Mam 16 lat wiec w najliczniejszej grupie ryzyka chyba nie jestem. Wolę się upewnić niż zmarnować życie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No a co to 1 piepszyk na całym ciele, że się tak stresujesz?? Smile Spoko ja mam większe i żyje. Pzd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hero



Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 5:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie powiedziałem, że mam jeden pieprzyk na ciele. Mam ich więcej ale akurat ten zaczął się zmieniać swój kolor
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group