Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czego nie można łączyć

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rybka0086



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Londyn
PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 11:13 pm    Temat postu: czego nie można łączyć Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy ktoś może mi doradzić jakiś produktów i składników odżywczych nie powinno się łączyć ze soba zeby stracić na wadze? wiem że dobrze wyeliminować z diety ziemniaki, słodycze i biały chleb. interesuje mnie też skład śniadania, które da mi naprawdę dużą porcję energii i czy są jakieś "mniej kaloryczne" slodycze, które można zjeść w chwili słabości, np gorzką czekoladę? dzięki za wszelkie porady
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po 1 wpisz w google "weglowodany proste" to co sie wyswietli wywal z jadlospisu.

Sniadanie - 100gr platkow + jakis serek

Nie wolno laczyc weglowodanow z tluszczami.

nie ma "dobrych" slodyczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Same ziemniaki sa dietetyczne zawieraja ok. 78 % wody poza tym wit. C, B1, B2, B6, PP, К. Jest wysokoenergetyczny ze wzgledu na duze zawartosci krochmalu (ok.17,5 %), białka, sole mineralne i inne.

Nie wolno ziemniakow laczyc z miesem (np.tradycyjny schabowy) -tuczy.

Slodycze mozna zastapic miodem, owocami (ale cukrzycy musze uwazac) itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poranku prosze przed takimi raadami poczytaj..

Miod odpada - duzo cukru <glukozy> owoce na redukcji tak samo <nie wszystkie ale juz banany czy winogrona tak>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słodycze miodem? Cool
a to dobre. owoce też nie mają mało cukru.
i stąd błędne przekonanie niektórych, że owoce, np. jabłka odchudzają.. bo nie chce się po nich jeść, sycą.. ale za to dostarczają słodki cukierek.
ale swoją drogą cukier pobudza apetyt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Troche inaczej - slodycze syca na "chwile" maja cukier czyli zrodlo energi na juz. kiedy spalasz ten cukier glod powraca ze zdwojona sila.

Ja tam mam niski cukier ale nie to jest wazne ze czego nie spalisz idzie wtluszcz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wezmy naprzyklad taka wiki, co ona pisze o miodzie...
Miód -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C3%B3d

Miod i inne naturalne owoce zawieraja cukry proste, ktore sa latwoprzyswajalne przez organizm, a wiec nie tucza i nie "odkladaja sie" w organizmie.


Proponuje poczytac pare publikacji naukowych/medycznych na ten temat...

Akurat jezeli chodzi banany nie wolno jesc wiecej niz 1banana dziennie, dla cukrzykow 1/2 ze wzgledu na duze stezenie nie tylko cukrow ale i innych substancji. Banany akurat sprzyjaja na przybraniu na wadze, a suszone banany z kolei 5 razy wiecej kalorii niz w surowych.
http://citronex.pl/banany
http://kuking.net/10_476.htm

Osobiscie bardzo lubie na sniadanie czasem podjadac miod na chlebie z cieplym mlekiem. Pycha!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NA redukcji wagi odpada miod sama wkleilas link i zobacz

Kod:
Ze względu na dużą zawartość cukrów prostych: glukozy i fruktozy


Poranek wiesz czym sa cukry latwo przyswajalne/ cukry ? czego nie zuzyjesz idzie w tluszcz. Miod tam troche to ok ale dziennie troche miodu odpada

A na redukcji nie je sie wogole cukrow czyli miod i owoce odpadaja

No a ona chce zrzucic na wadze a nie przybrac wiec dalas dobre argumenty czego NIE jesc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Helloween ja nie mam zamiaru z toba dyskutowac i do czegokolwiek przekonywac, zapytaj pierwszego napotkanego dietetyka.

Cukier cukrowi nie rowny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A pytalas ?

Ja moge zapytac ale znam odpowiedz.

Cukier szkodzi.. KAZDY Rolling Eyes

nie wiem skad czerpiesz wiedze bo jesli to glownie wiki to sorry..

Miod nie jest szkodliwy w malych ilosciach rzadko. Ale wlaczenie go jako elementu diety szkodzi.

Jutro moze bede miec czas to poszukam Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group