Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cystotomia nadłonowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BioZ



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 4:47 pm    Temat postu: Cystotomia nadłonowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Piszę w dość osobliwej sprawie, mam nadzieję że dobry dział wybrałem. Przyjaciółka na zaliczenie ma do opracowania charakterystykę zabiegu cystotomii nadłonowej, tj. z tego co mi wiadomo nacięcia pęcherza moczowego. Potrzebuje w tym celu szereg informacji, niestety w polskiej sieci oraz w uczelnianej bibliotece krucho z tym. Czy jest w stanie ktoś wskazać dostępną w bibliotekach/czytelniach literaturę lub strony, gdzie można znaleźć szersze informacje na ten temat niż tylko definicję, że chodzi o nacięcie ścianki pęcherza?

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Także: czym różnią się od siebie cystotomia, cystostomia, wesikostomia? Jest to znacząca różnica? Czasem widzę nazywanie przetoki nadłonowej cystotomią, czasem cystostomią, choć b. często są one traktowane jako coś innego... Też w angielskim widzę na cystotomię nazwy epicystotomy, suprapubic cystotomy (samo cystotomy nie zwraca wielu wyników), oraz vesicotomy. To już pytanie ode mnie mające mi ułatwić poszukiwania, chcąc nie chcąc studiuję na Polibudzie Wink.

P.P.S. Na mało ciekawej stronie, tj. Wikipedii, pod suprapubic cystoStomy znalazłem krótką wzmiankę:
„The suprapubic cystostomy (spelled "cystotomy", without the "s") (...)” czyli że cystotomia to innymi słowy cystostomia nadłonowa? Proszę o potwierdzenie kogoś kompetentnego, doświadczam właśnie dysonansu poznawczego i najlepiej odejdę od komputera na godzinę by kolejnych post scriptum nie pisać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group