Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cyprest - zbiorczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
titipetti



Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 8:49 pm    Temat postu: cyprest Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co wiecie na jego temat, jest odpowiednik diane 35, ale w niewielu aptekach to znają. Przyjmuję je po zmianie , ale mam obawy,że jestem królikiem doświadczalnym. Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nanette19



Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc nie slyszalam jeszczce takiej nazwy ale skoro lekarz Ci je polecil to powinny byc o.k. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 5:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pierwsze słysze o takim specyfiku - to pewnie nowość na rynku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
19myszeczka88



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 8:30 pm    Temat postu: cyprest Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam takie pytanko ,pierwszy raz mam zamiar zazywac tabletki cyprest,przeczytalam w ulotce ze to jest na tradzik i owlosienie i ze nie zaleca sie stosowania tego leku jedynie w celu doustnej antykoncepcji a ja wlasnie chce stosowac jako antykoncepcjie...prosze od porade czy moge bezpiecznie zazywac te tabletki ...z gory dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 5:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to moze jakies inne tabletki?
ja biore malo znane-marvelon (tej samoje firmy co mercilon, ale silniejsze) i nie narzekam, sa bardz fajne
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
19myszeczka88



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie dowiedzialam sie od lekarza u ktorego dzis bylam ze te tabletki sa antykoncepcyjne ale rowniez zapobiegaja tradzikowi i owlosieniu a Ja poprostu sie przestarszylam ze mi moze wyjsc jakies owlosienie Wink poprostu z panikowalam chyba dlatego ze to sa moje pierwsze tabletki anty:D..... a i bardzo dziekuje za odpowiedz pozdrowionka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elza



Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:39 pm    Temat postu: Cyprest - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz przepisał mi cyprest jako srodek antykoncepcyjny.W ulotce jednak przeczytałm ze zalecany jet osoba majacy problem z trądzikiem i łojotokiem. Ja nie mam takiego problemu. Cere mam w porzadku. Chciałbym sie dowiedziec czy moge zazywac te tabletki jedynie w celu doustnej antykoncepcji? Czy nie bedzie żadnych skutków ubocznych za odp. Z góry bardzo dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gossipgirl



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 12:44 pm    Temat postu: CYPREST Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od 2 miesięcy biorę antybiotyk UNIDOX SOLUTAB - na trądzik, pierwszy raz, zawsze to były witaminy i maści. Czy jest skutek? Trochę tak, nie wyskakują już z takim natężeniem wypryski, jedynie co mi pozostało to plamy... Ale...

Wczoraj byłam u ginekologa, stosowałam tylko raz 3 lata temu, przez okres 2 miesięcy NUVARING w celu zabezpieczenia
ciąży.
Wczoraj chciałam sobie przepisac coś antykoncepcyjnego i sprawdzic, czy wszystko jest w porządku.
Pani powiedziała mi jednak, że branie antybiotyku na trądzik wyklucza się z antykoncepcją hormonalną. (W sumie to wiedziałam, bo czytałam ulotkę, jednak nie wiedziałam, że w takim stopniu! Dwie jej pacjentki nie powiedziały nic o unidoxie biorąc od niej tabletki i zaszły w ciąże). Dodatkowo dowiedziałam się, że UNIDOX to bardzo silny antybiotyk, który okropnie niszczy wątrobę !!!!! Oczywiście teraz tak sobie myślę, że czułam jakąś dziwną ciężkosc na wątrobie, ale może to byc moim wymysłem ... Pani mówiła abym zrobiła sobie może wskaźniki wątrobowe, bo 2 miesiące to już dużo dla tego antybiotyki (ja się zastanawiam tylko- czytałam, że dziewczyny brały go nawet 2 lata Neutral).
Powiedziała, że po wystąpieniu okresu mam przestac brac UNIDOX i zacząc CYPREST- powiedziała, że przy 1 opakowaniu może wystąpic bolesnosc piersi i rzadko plamienie. Powiedziała też, że to mała dawka hormonów! (przeczytałam w internecie
, że skład odpowiada diane35- a on chyba słaby nie jest) Orientuje się ktoś?
Zapytałam przemiłą panią czy po odstawieniu tych hormonów nie wróci mi TRĄDZIK. Odpowiedziała, że kuracja 9miesięczna bez przerwy wyleczy mój trądzik i on nie wróci ?
Trochę to dziwne dla mnie... Stara mi się podważac opinię lekarzy
z mojego miasta, no ale z 2 strony
dlaczego miałaby ściemniac?
Chyba, że się nie zna i gada głupoty
Dodam jeszcze, że mam rozregulowany okres, więc to chyba 2 czynnik do brania tabletek hormonalnych.

Wykryła też u mnie nadżerkę ;/ Powiedziała, że jeśli cytologia będzie ok to ona sobie będzie nadal...

Pytanie do Was. Co o tym wszystkim myślicie. Zarówno w sprawie UNIDOXU jak i CYPRESTU.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!



PS
W internetowej encyklopedii leków przeczytałam:

Leku Cyprest nie zaleca się do używania jako leku antykoncepcyjnego. Leczenie
tym preparatem powinno zakończyć się po 3-4 cyklach od chwili całkowitego ustąpienia objawów
i nie kontynuowani stosowania preparatu jedynie w celu doustnej antykoncepcji.

Cyprest jest lekiem wykazującym działanie antyandrogenne, progestagenne i przeciwgonadotropowe. Etinylestradiol jest substancją, która działa antykoncepcyjnie, gdyż hamuje wydzielanie FSH i LH. Poprzez to wpływa na zahamowanie wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graffa. Cyprest poza działaniem antykoncepcyjnym hamuje czynność gruczołów łojowych, po 3-4 miesiącach stosowania ustępuje wysypka trądzikowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group