Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cukrzyk niskociśnieniowiec- mieszanka leków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sonia11



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 11:15 am    Temat postu: Cukrzyk niskociśnieniowiec- mieszanka leków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Piszę w imieniu mojej babci- starszej osoby w wieku 80 lat. jest to osoba rześka i bardzo silna ale niestety od lat choruje na cukrzycę (nie potrzebuje jeszcze insuliny). Jest po zawale (3 lata temu) i po udarze mózgu (10 lat temu). Jest jednak sprawna i nacodzień funkcjonuje jak 50- latka. Jest "niskociśnieniowcem". Od kilku lat chodzi do lekarza i ten co rusz przepisuje jej dodatkowe leki. Po trzech pobytach w szpitalu również jej pojemnik z lekami powiększył sie o nowe pozycje. Z tego co wiem leki dodatkowe, które dostawała od kolejnych osób nie były konsultowane z branymi wcześniej. Moim zdaniem to co bierze nacodzień to negatywna mieszanka leków w części o podobnym a także z tego co wyczytałam na ulotkach przeciwnym działaniu (jedne w skutkach ubocznych podwyższenie ciśnienia a w drugich obniżenie) co objawia się w coraz gorszym samopoczuciu- słabość w niektóre dni taka, że ciężko się podnieść z łóżka. Drugim bardzo ważnym objawem są skoki poziomu cukru (np. po zjedzeniu jednej kanapki cukier powyżej 200) w tych lepszych dniach poziom cukru jest prawidłowy i proporconalny do zjedzonego posiłku i wysiłku fizycznego. Leki, które bierze wymieniam poniżej. Jeśli mógłby mi ktoś pomóc byłabym wdzięczna.
Kalipoz
Amaryl
Acard
Tulip
Prestarium
Atrum
Effox
Vinpoton
Diuresin sr
Formetic Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 2:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

te leki, które wymieniłaś MOGĄ (ale nie muszą) wchodzą między soba w takie interakcje:

kalipoz - prestarium --> hipoglikemia
kalipoz - tulip --> zwiększenie toksyczności, uszkodzenie tkanki mięśniowej
amaryl - prestarium --> hipoglikemia
amaryl - acard --> hipoglikemia
amaryl - diuresin sr --> zaostrzenie objawów cukrzycowych, hiperglikemia
prestarium - acard --> rozrzedzenie krwi, niewydolność serca
prestarium - diuresin sr --> niedociśnienie, hipowolemia
prestarium - effox --> zaburzenia pracy serca, niedociśnienie, rozrzedzenie naczyń
prestarium - formetic --> niedocukrzenie
diuresin sr - formetic --> kwasica mleczanowa, nietolerancja glukozy, hiperglikemia, zaostrzenie objawów cukrzycowych przy isntiejącej cukrzycy

ale jeżeli są zalecone przez lekarza, to wydaje mi się, że albo po prostu się trzeba zapytać go o nie i szczegółowo obserwować babcię i badać ilość glukozy we krwi...
na forum nie ma lekarzy i wydaje mi się, że pytasz o zbyt szczegółowe i specjalistyczne sprawy. lepiej poradzić się lekarza. pozdrawiam
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group