Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

cukrzyca

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 10:20 pm    Temat postu: cukrzyca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakie sa objawy cukrzycy? jak rozpoznac? podczas cukrzycy tyje sie czy chudnie? ja słyszałam ze tyje , ale rodzice powiedzieli mi ze tez chudnac mozna jak to jest ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 12:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponoc na początku się chudnie, człowiek jest zmęczony, senny i chce mu się ciągle pić.
Objawy niedawno wykrytej lub niedostatecznie leczonej cukrzycy są bardzo typowe, chociaż ich nasilenie może mieć różny stopień. Na typowy zespół objawów klinicznych składają się: zmęczenie, osłabienie, wielomocz (czyli częste oddawanie dużej ilości moczu), nadmierne pragnienie, zwiększony apetyt, chudnięcie. Podstawowe znaczenie dla rozpoznania cukrzycy mają badania biochemiczne krwi i oznaczenie zawartości cukru we krwi oraz w moczu (tzw. glikozurii, czyli cukromoczu).

-----edit by Pituszka
Proszę nie pisać jeden post za drugim. Jeżeli chcesz coś zmienić lub dopisać użyj obcji "zmień" , która znajduje się w prawym górnym rogu każdego posta. Post został zmieniony,a deugi usunięty.

_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to ja chyba bede musiała na badania pojsc . Mam duzy apetyt , caly czas chudne , no a z oddawaniem moczu to roznie ale bywaja dni ze co przerwe jestem w toalecie .No i cały czas chce mi sie pic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group