Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cukrzyca - pytania - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 07, 2018 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie stosuję ale koleżanki mama regularnie kupuje i wiem że u niej się ta morwa sprawdziła, koleżanka najpierw morwę taką do zaparzania kupowała ale smak niestety nie powalał i przerzucili się na suplemet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mamma5



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 12, 2018 12:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1Mariola napisał:
Hej Metis Very Happy ,
Zrobiliśmy pierwszy raz test A1c (zwany również HbA1c, hemoglobiną glikowaną lub hemoglobiną glikolizowaną) jest bardzo dobrym wskaźnikiem wyrównania cukrzycy. ... ..Powinno się te badanie robić co trzy miesiące! ..teraz wiem i mamy mały sukces . Z 15,2 wrzesień ..obecnie średnia nasza z trzech miesięcy wynosi 6,2 !!!. Zaznaczam ,że nie bierzemy żadnych tabletek , czy insuliny ..Wszystko to dieta i ruch.
A więc można ujarzmić w niektórych przypadkach cukrzycę , tylko trzeba się z nią zaprzyjaźnić Twisted Evil Wink .

Metis jak tam ? ..doszłaś do porządku z tym pieczeniem u mamy ?.

pozdrawiam ciepło M.

Dodano po 16 minutach:

Wspominasz o diabetologii . Wytyczne są proste jeść 50% węglowodanów..tabele.. w dziennej "działce" jedzonka i brać leki ... Ja podchodzę do sprawy w inny sposób Very Happy .
Dlaczego mam rozleniwiać trzustkę, dlaczego mam za nią pracować i dostarczać "gotowiznę" do przerabiania węglowodanów ?. Niech się wysila i nie udaje rozleniwionej kotki . Po to jest przecież . Prawdą jest ,żeby dostać cukrzycę to wykorzystywaliśmy ją ładnych parę lat zbyt mocno , ale jeśli chwilę damy jej odpocząć od nadmiaru węglowodanów , to se naprawi ja mówią Czesi a przynajmniej nie zaniknie wydzielanie insuliny tak do końca .

pa pa


Dokładnie. Dlatego też gdy zdiagnozowali u mnie cukrzycę ciążową, jeszcze zanim trafiłam do diabetologa zaczęłam stosować dietę niskowęglowodanową. Zapisywałam sobie co jem i gdy robiłam pomiary po miesiącu wiedziałam co na pewno mi ten cukier podnosi i eliminowałam to z mojej diety. Inne dziewczyny mogły np. jeść chude serki wiejskie, ja nie, ja za to mogłam wcinać duże ilości czereśni. Teraz kilka miesięcy po porodzie mam stan przedcukrzycowy i leczę się przede wszystkim dietą, ruchem i wodą. W kuchni stosuję przyprawy pomagające obniżyć cukier, np. cynamon a oprócz tego wspomagam się suplementami. Teraz próbuję doppelherz z białą morwą dla diabetyków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 19, 2018 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że warto tego typu suplement brać, skład ma dobry bo oprócz morwy też dużo witamin, chrom, który też obniża apetyt na słodkie, koleżanka mi niedawno dała trochę suszonej morwy ale szczerze to nie dałam rady tego pić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mania33



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 08, 2019 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie słyszałam, że napar z morwy ma beznadziejny smak, no i taki suplement to jest też wygoda stosowania. No i z tego co wyczytałam , to ten doppelherz z morwą wspomaga metabolizm, no i odchudzanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 10, 2019 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety często to co zdrowe nie smakuje za bardzo Wink dlatego jak mogę to biorę w tabletkach tego typu rzeczy, morwa do najsmacnziejszych nie należy a je dosładzanie czy dolewanie soków trochę mija się z celem, lepiej już ten doppelhertz brać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mania33



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 17, 2019 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja już się zaopatrzyłam https://drmax.pl/doppelherz-aktiv-dla-diabetykow-morwa-suplement-diety-30-10-tabletek-100001668 zobaczymy jakie będą rezultaty, mama nadzieję, że do wiosny uda się zgubić kilka zbędnych kilogramów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 24, 2019 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mania33 napisał:
Ja już się zaopatrzyłam https://drmax.pl/doppelherz-aktiv-dla-diabetykow-morwa-suplement-diety-30-10-tabletek-100001668 zobaczymy jakie będą rezultaty, mama nadzieję, że do wiosny uda się zgubić kilka zbędnych kilogramów Smile

To daj znać jak efekty, ja jestem zadowolona z tgo jak ten doppelhertz działa, dużo mniej chce mi się słodkie jesć, to pewnie przez chrom, który ma w składzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kolędra



Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lip 02, 2019 11:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam Wam ten glukometr
https://diabetyk24.pl/accu-chek-active-glukometr-roche
jest niewielki i wygodny
łatwy w obsłudze
zapisuje wiele wyników
jak równiez nie wymaga dużej ilóści materiału do badania. Wymagana objętość krwi do pomiaru jest mała, głębokość nakłucia jest zmniejszona, a uszkodzenie skóry jest minimalne.

Jakiś czas temu kupiłam dla mamy tak aby mogła sobie badać poziom krwi w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group