Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cukrzyca - pytania - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadal poszukuje osób, które mają podobne skutki uboczne cukrzycy, o których pisałam w temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
1Mariola



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 4:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Metis,witaj Smile
Na ostro się interesuję tą chorobą od kilku miesięcy i uwierz jeszcze mi bardzo dużo tej wiedzy mi jeszcze brakuje .
Metis czekasz na odpowiedź ,a przecież carboczar dobrze wyjaśnił i sprytnie Cię naprowadził słowami "cukrzyca czuciowa"...przynajmniej mnie
Smile .
Wrzuciłam w/w w google i pierwsza strona którą otworzysz da Ci odpowiedź .
Wkleję część opisu gdzie masz konkret , czyli pieczenie ..
cyt.
"Jakie są inne charakterystyczne objawy, dzięki którym możemy rozpoznać tę neuropatię?
Należą do nich:•drętwienie kończyn, •naprzemienne uczucie zimna lub gorąca, • pieczenie skóry, •uczucie „chodzenia po ostrej wełnie” lub po ściernisku, •bóle stóp i dłoni, odczuwane zwłaszcza nocą w zimne i wilgotne dni, •w efekcie zmienionego unerwienia skóry ciężar kołdry lub koca staje się nie do zniesienia, •oprócz zaburzeń czucia może wystąpić osłabienie lub bolesność mięśni kończyn. "


A poza tym dziwi mnie czasokres dolegliwości mamy ...po kąpieli ...czy aby właśnie przez to ,że nastąpił zanik włókien nerwowych(inne odczucia zimna , gorąca), czy nie bierze Ona za gorącej kąpieli?.
Jakie ćwiczenia wykonuje, by usprawnić działające 'unerwienie'..ważne!!!.
Piszesz o,że ma dobre poziomy cukru rano..ok , a po posiłku?, a co mama je?.
Napisz przykładowy jakiś całodzienny jadłospis? . Jaka suplementacja?...ważne przy tym schorzeniu.


Powiem Ci jedno bierz się za mamę i ostro za robotę . Cukrzycę trzeba pokochać jak przyjaciółkę ,a wtedy przestaje być problemem
Very Happy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1Mariola,
Dziękuję za słowa otuchy i radę...
przykładowy jadłospis:
rano :
2 kromki chleba, masło, dżem, kawa.
II śniadanie :
bułka, masło, sałata, pomidor, szynka, herbata
obiad:
ziemniaki, młoda kapusta, filet z kurczaka (robione na wodzie), inne warzywo
podwieczorek:
jakieś ciastko dla diabetyków, kawka, lub owoce
kolacja:
bułeczka, albo chlebek, masło, serek biały, lub żółty, szynka, sałata, pomidory, ogórek itp.
w międzyczasie jakaś przekąska hehe Smile
po posiłku 2 godziny bywa różnie, raz ma 180, raz 140 raz 220 itp.. skacze ten cukier, wiadomo!
ok 22 bierze insulinę, ale małą dawkę, bo bierze też tabletki.
niestety żadnych ćwiczeń nie uprawia, ale ma dużo ruchu, to do miasta chodzi, a ostatni kosi trawkę nową kosiarką hehe Smile
martwię się... bo przecież to pieczenie i uczucie napięcia skóry to taki dyskomfort, wiem, że to może być ta neuropatia cukrzycowa, a wszystko dlatego, że za późno wykryła (sama wykryła Sad bo lekarka niestety na to nie wpadła, choć opisywała objawy ) cukrzycę... ale mimo wszystko wierzę, że można jakoś załagodzić te objawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
1Mariola



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 12:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Metis Kochana za dużo węglowodanów !(pieczywa) , a ciasteczka dla diabetyków to ściema świata ! . PEWNIE SŁODZIUTKIE CO?, oczywiście bez cukru białego ,a co dodane w zamian?..wiesz? .
Węglowodany dla cukrzyka tylko z niskim Indeksem Glikemicznym . Najlepsze są warzywa (pomidory , cebulka, czosnek,duuużo kiszonej kapustki+ oliwa z oliwek ,brokuły , zamiast ziemniaka kalafior?, może być makaron al dente (na wpół twardy, nie dogotowany) ziemniak ..zgoda , ale jeden, dwa (dużo skrobi)..cukier rośnie ostro. ..mięsko ok , owoce nie! , tylko grejpfruty , truskawki , soki ocukrzone nie ! ...czytaj...
Ja nie mogę być doradcą żywieniowym, bo ta choroba wymaga bacznej uwagi i nie lubi eksperymentów, a w dodatku tabletki , insulina ...wszystko wzajemnie na siebie wpływa.
Weźmiesz jedną kromkę musisz wiedzieć ile podać insuliny itp, itd..

Metis pobuszuj w necie na temat żywienia przy cukrzycy ...
I zapomnij o cukrach powyżej 170-180!!!...przekroczony próg nerkowy i cukier w moczu! Nigdy! , a przynajmniej nie za często róbcie takie wpadki. Taki cukier niszczy mamę .

Mój mąż został 'złapany' z cukrem 273 (15,2) w zeszłym roku we wrześniu ..Brał trzy rodzaje tabletek .
Obecnie nie ma takiej potrzeby ponieważ uregulowaliśmy to dietą.
Skończyły się tak zwane odczucia rękawiczek , czy skarpetek ..
Cukry nawet po największym grzeszeniu ..lody , czekolada , czy ziemniaczek 2 godz. po posiłku nie przekraczają 150 ,a więc warto eksperymentować i sprawdzać co szkodzi, a co pomaga .


uciekam bo oczy się zamykają pa,
Smile


1Mariola, metis to kobieta Wink poprawiłam błąd Wink / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 7:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1Mariola,

Aaaa hee Wink no dobrze poszukam w necie coś o tym żywieniu, ale myślę, że diabetolog powinien coś podać, powiedzieć o takim jadłospisie dla diabetyka? Smile Bo tak na własną rękę szukać? Jeszcze się okaże, że zamiast pomóc, to zaszkodzę mamie Razz.
Dziękuję za wszystkie rady Smile

Pozdrawiam,
metis Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jakieś rady ?
Nie zapominajcie o tym temacie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
1Mariola



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Metis Very Happy ,
Zrobiliśmy pierwszy raz test A1c (zwany również HbA1c, hemoglobiną glikowaną lub hemoglobiną glikolizowaną) jest bardzo dobrym wskaźnikiem wyrównania cukrzycy. ... ..Powinno się te badanie robić co trzy miesiące! ..teraz wiem i mamy mały sukces . Z 15,2 wrzesień ..obecnie średnia nasza z trzech miesięcy wynosi 6,2 !!!. Zaznaczam ,że nie bierzemy żadnych tabletek , czy insuliny ..Wszystko to dieta i ruch.
A więc można ujarzmić w niektórych przypadkach cukrzycę , tylko trzeba się z nią zaprzyjaźnić Twisted Evil Wink .

Metis jak tam ? ..doszłaś do porządku z tym pieczeniem u mamy ?.

pozdrawiam ciepło M.

Dodano po 16 minutach:

Wspominasz o diabetologii . Wytyczne są proste jeść 50% węglowodanów..tabele.. w dziennej "działce" jedzonka i brać leki ... Ja podchodzę do sprawy w inny sposób Very Happy .
Dlaczego mam rozleniwiać trzustkę, dlaczego mam za nią pracować i dostarczać "gotowiznę" do przerabiania węglowodanów ?. Niech się wysila i nie udaje rozleniwionej kotki . Po to jest przecież . Prawdą jest ,żeby dostać cukrzycę to wykorzystywaliśmy ją ładnych parę lat zbyt mocno , ale jeśli chwilę damy jej odpocząć od nadmiaru węglowodanów , to se naprawi ja mówią Czesi a przynajmniej nie zaniknie wydzielanie insuliny tak do końca .

pa pa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mania33



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 04, 2018 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałabym wznowić temat i zapytać Was czy przy cukrzycy można stosować suplementy diety i czy korzystacie z produktów z morwą białą? Wiem, że posiada w sobie składniki które pomagają utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 05, 2018 11:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, morwa jest znana z tego że pomaga obniżyć poziom cukru, też chrom i cynk pomagają. Chrom na pewno pomaga ograniczyć apetyt na słodkie, jak szukasz dobrego suplementu to to sobie kup https://www.doz.pl/apteka/p62342-Doppelherz_aktiv_Dla_DiabetykowMorwa_tabletki_40_szt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mania33



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 05, 2018 6:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój lekarz sceptycznie wypowiedział się o suplementach ale ja jak sobie o tym czytam to jestem coraz bardziej przekonana, że może to też uzupełnić ewentualny niedobór witamin i minerałów w codziennej diecie. Ten doppelherz aktiv o którym piszesz ma też w składzie dużo witamin, a Ty go stosowałaś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group