Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cukrzyca ciążowa

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 10:09 am    Temat postu: Cukrzyca ciążowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich to znowu ja mam problem
Odebrałam dzis moje pierwsze wyniki badań na jakie skierował mnie lekarz w związku z ciążą (krwi moczu i glukozy) okazało sie że mam za wysoki pozion glukozy (norma to od 4.1,0 do 5.90) a ja mam 6.90 Sad czy to może w jakis sposób zaszkodzić mojej dzidzi i czy bede musziała to leczyć w czasie ciązy? Niech mi ktoś pomoże
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej
chetnie bym ci pomogla ale niestety nie wiem co to moze byc - sama jetsem w 39 tygodniu ciazy ale nie mielam problemow z glukoza.Jednak mysle ze gdyby mogla to zaszkodzic w jakis sposob dziecku lekarz by cie ostrzegl i napewno dal by ci jakies leki- nie martw sie na zapas napewno wszytsko bedzie o.k
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz prawdopodobnie cukrzyce ciążową, wiele kobiet w ciąży cierpi na tę chorobę.

Cukrzycą ciążową określa się nietolerancję węglowodanów, która wystąpiła gdy rozpoczęła się ciąża lub została w tym okresie rozpoznana. Niekorzystnym skutkiem cukrzycy ciężarnych (nierozpoznanej lub źle prowadzonej) może być zgon wewnątrzmaciczny płodu lub makrosomia (nadmierna wielkość lub masa płodu - powyżej 4000g), której konsekwencją są urazy okołoporodowe oraz zwiększony odsetek cięć cesarskich wykonywanych w celu zapobieżenia tym urazom.

Najlepiej będzie jak porozmawiasz o tym z lekarzem prowadzącym ciąże.
Życzę zdrówka
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 7:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O matko to co napisałaś brzmi strasznie Sad mam umowioną wizyte na 13 czerwca wiec jeszcze troche czasu zostało. Ja przed ciążą miałam problemy z za wysokim poziomem cukru ale przyjmowałam leki i wszystko sie umormowało i od tamtego momentu czułam sie dobrze.
Szczeże mówiąc jestem przerażona że coś może stać sie dziecku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej
Ja mysle zebys sie nie martwila teraz medycyna poszla tak do przodu ze dzidzi napewno nic nie grozi. Zreszta moge ci pocieszyc ze jak robili mi badania na cukrzyce ciazawa to lekarka powiedzial ze jak sie o niej wie to sie dostaje specjalne leki i dzidzi nic nie grozi , cukrzyca jest tylko wtedy grozna gdy sie o niej nie wie
Zycze powodzenia i trzymam kciuku
P.S Nie martw sie na zapas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może powinnam iśc do lekarza szybciej niz mam wyznaczony termin. Dzis jest 1 dzień 8 tygodnia boje sie że mogły wystąpić już jakies zmiany z tego powody. tyle sie naczytałam w sieci o takiej cukrzycy że poprostu sie boje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym na twoim miejscu tak zrobila , bo lepiej dmuchac na zimne
Tez bylam pare razy u lekarza pomimo to ze nie bylo potrzeby ale sprawdzilam i nie musialam sie martwic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mysle tak jak justynna ,ja w ciazy tez wiele razy wybieralam sie do lekarza pomimo tego ze wizyte mialam w pozniejszym terminie,ale ze wszystkim co mnie niepokoilo latalam do niego i sie upewnialam czy wszystko dobrze.Wiec Ty rowniez mozesz sie wybrac napewno bedzie wszystko dobrze ale takie upewnienie sie tylko uspokoi Ciebie a co za tym idzie i dzidzia bedzie sie lepiej czula w brzuszku.Napisz nam jak juz bedziesz po wizycie co Ci ginio powiedzial.Pozdrowionka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, zgadzam sie z drapaka to moze byc cukrzyca ciazowa... ale nie martw sie im szybciej sie zadziala tym mniejsze jest zagrozenie ale nie wolno tego bagatelizowac, pedz do lekarza on juz podejmie odpowiednie kroki Smile
powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 3:44 pm    Temat postu: wysoki cukier - po wizycie u lekarza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszytkich
byłam dzis u lekarza. To faktycznie jest cukrzyca ciążowa niestety Sad musze przestrzegac diety (ale najpierw musze jakąś znaleść, może znacie jakąś taką diete). w Związku z tym cukrem musze oszczędzać sie troche bardziej niż normalnie, ale więkrzych kłopotów nie powinno być przez ten cukier i co najważniejsze nie zagraża on az tak bardzo dziecku



-----edit by drapaka-----
Proszę nie zakładać kilku tematów dot. tej samej sprawy. Drugi temat został usunięty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group