Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cudem wyrwałem się z anoreksji, lecz...

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Extremal



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 8:17 pm    Temat postu: Cudem wyrwałem się z anoreksji, lecz... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 17 lat.
Rok temu skrajnie popadłem w anoreksję, wcześniej byłem zarośniętym chłopakiem, lecz miałem nadwagę i byłem święcie przekonany, że to przez nadwagę jestem bardzo słabo wytrzymały fizycznie. Zacząłem się odchudząć, ograniczałem jedzenie i tak dalej, aż w końcu popadłem w anoreksję, nie mogłem już przestać z odchudzaniem, przy wzroście 191 cm i będąc endomorfikiem(czyli przysłowiowym kawał chłopa) ważyłem 83 kg, widać było mi kości a ja ciągle nie przestawałem. Zauważyłem, że przestał mi rosnąć zarost, który normalnie był gęsty i w dodatku przestały mi rosnąć włosy.
Dopiero w grudniu zeszłego roku cudem, ale to naprawdę cudem udało mi się wyrwać z anoreksji i wtedy zaczęły się powikłania anoreksji. Byłem bezsilny, chciałem chodzić na siłownię ale nie mogłem zupełnie nic przybrać na masie mięśniowej, byłem osłabiony. Przy okazji dowiedziałem się, że to nie przez otyłość była spowodowana beznadziejna kondycja. I teraz jestem w kropce. Włosy zaczęły nadal rosnąć, ale problem jest z zarostem. Z gęstego zrobił się bardzo słaby(rośnie mi jedynie na żuchwie i trochę na brodzie, a kiedyś było wszędzie i na policzkach też). Przeszedłem na dietę wysokobiałkową, ale to nie daje żadnego efektu - wciąż mimo usilnej próby przybrania na masie mięśniowej nic nie przybieram. Byłem z tym u dwóch lekarzy i u specjalisty-endokrynologa. Mają mnie za "idiotę", że te wszystkie objawy sobie wymyśliłem, bo wszystko wychodzi dobrze.
Ale jak mogłem to sobie wymyślić skoro przecież obserwuję siebie. Beznadziejna kondycja fizyczna, brak siły, depresja(spowodowana przez to, że straciłem owłosienie), w dodatku przecież nie jestem kobietą, że będę wiecznie skórę smarował jakimiś kremami odżywczymi, które i tak nie dają żadnych efektów. Proszę Was, no pomóżcie mi!! CO MAM ROBIĆ??? Czy to możliwe, że trzeba sięgnąć po sterydy czy coś??? Crying or Very sad Crying or Very sad Sad

Aha no i zapomniałem o jednym.
Po przerwaniu tej anorektycznej diety, nastąpił efekt jo-jo.
W przeciągu 3 miesięcy tak przytyłem, że prawie wróciłem do dawnej wagi, ale teraz jestem dosłownie w kropce. Nie mogę ani chodzić na siłownię bo to bez sensu, bo ledwo co podnoszę 25 kg a 40 kg to już nie podniosę, biegać też nie, bo po 100 m "padam". Jedyne co lekarz zrobił to przypisał mi magnez.
Ale magnez brałem już wcześniej bez efektu.


----edit by emilka-----
przenoszę temat do działu "Dieta i odchudzanie".
proszę poisać max 3 emotikony obok siebie i max 3 znaki przestankowe obok siebie.
aha, i jeżeli chcesz coś dodać do wypowiedzi, to uyj opcji "zmień", która znajduje się w prawym górnym rogu każdego Twojego posta. połączyłam te dwa posty:)


Nikt nie potrafi mi pomoc?

---edit by Wind_of_hope---
Staraj się nie pisać kilku tematów pod rząd. Jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji "zmień" jest w prawym górnym rogu każdego twojego posta.
Prosze wylaczyc caps lock podczas pisania postow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 10:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Troche trudno odpowiedzieć co i jak. Anoreksje nie da się wyleczyć ot tak i w ciągu paru dni wrócić do zdrowia. Czasami bardzo trudno "powrócić" do normalnego zycia. Wg mnie mususz udac się do specjalisty, a to że ktoś uważa ciebie za "innego" to już z tym nic nie zrobisz- niestety. Musisz próbować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Extremal



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 7:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo możliwe, że masz racje, ale wydaje mi się, że bez pomocy - "pewnych środków" tutaj po prostu nie da się powrócić do normalnego życia.
A jakiego specjalistę masz na myśli, bo już nie wiem kto się może zajmować takimi sprawami?
I jeszcze jedno - od anoreksji minęło już więcej jak pół roku i ciągle nie mija.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chcesz przytyc ?

To dieta nie wysokobialkowa ale masowa Smile

Poiza tym - depresja, anoreksja to problemy psychiczne czyli wizyta u psychologa <psychiatre omijaj na razie>

Co do diety.. oslabienie prawie na pewno spowodowane brakiem weglowodanow w diecie.. teraz po kolei wykonaj badania: magnez, zelazo itd czy aby nie nabawiles sie anemi.

Sterydy odpusc calkiem mozesz "odjechac" musisz troszke to ustabilizowac Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czokata



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 1:27 pm    Temat postu: Mam nadzieję, że pomocne porady :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bez owijania w bawełnę. Również jestem anorektyczką. Chowam jedzenie jak się da i kiedy sięda. Kupiłam sobie nawet pojemniki próżniowe, wynoszę jedzenie do pokoju mówiąć rodzicom, że jem w pokoju, a tak naprawdę zamykam wszystko tam i wyrzucam 2 razy na tydzień. Zanikła mi miesiaczka, włosy wypadają, ciągle jestem senna. Widzę jak beznadziejna jest moaj sytuacj, ale robię to ciągle. Zrywał ze mną chłopak z ktorym jestem w bardzo długim związku, ale kiedy zauważył, że to i tak nic nie zmienia wrócił i stara mi się pomóc. Po wielu kłótniach i tłumaczeniach dał mi spokój, jesteśmy razem, ale ciągle coś tam brzdęka o jedzeniu a nawet próbuje mi je wpychać. Byłam ostatnio u lekarki. Byłam na badaniach krwi, moczu i tak dalej, wykryła u mnie silną anemię na białko, wapń, żelazo, magnez etc. i zdiagnozowała anoreksję. Zaczęła mnie leczyć masą leków, które i tak zamiast łykać chowam do portfela a potem wyrzucam. Więc Twoja sytuacja jest mi bardzo bliska.

1. Myślę, że przede wszystkim powinieneś iść do swojego rodzinnego lekarza, albo jakiegoś innego "W porządku" z Waszej przychodni. Porobią Ci badania krwi i moczu, na pewno masz wiele braków jeśli chodzi o substancje energetyczne, budulcowe etc. Zaczniesz zażywać leki i wszystko się unormuje.
2. Jeśli chodzi o zarost, jesteś jeszcze młody, po leczeniu się witaminkami itp powinno wszystko wrócić do normy. Możesz też kupić do łykania skrzyp i pokrzywę (np. Skrzypowitę) kosztuje ok 15zł a dzięki niej włosy odżywają i stają się gęstsze, możliwe, że wpłynie to również na owłosienie twarzy. Jeśli nie pozostaje Ci kupić dobry preparat wspomagajacy pojawianie się i gęstnienie zarostu an twarzy. Chociaż tutaj łatwo trafić na tzn. "śmieci" jednak mój kuzyn kiedyś jakiegoś używał i jest naprawdę ładny efekt hiszpańskiej bródki Smile
3. A jeśli chodzi o siłownię. Nie zaczynaj wszystkiego na hura. Chciałbyś szybko stać się mięsniakiem itp, a to nei jest tak. MAm kuzynów, kolegów i chłopaka, którzy "pakują" tu zaczyna się od najmniejszych obciążników siedząc i je podnosząc na biceps. Robi się jak najmniej powtórzeń a jak najwięcej przerw. Potem powtórzenia zwiększasz, tak samo jak obciążenie, potem lecisz na ławkę, sztanga i tak samo robisz plecy i bary. Brzuch to brzuszki, brzuszki, brzuszki, ale oczywiście też pompki. A jeśli mowa o nogach to np. rower, albo profesjonalne "krzesło" na silowni. Tu masz tak najkrócej i najłatwiej opisane jak się ćwiczy. Na efekty trzeba cierpliwie czekać, bo to tak rośnie z np. biceps, klata 2 -3 cm. na tydzień jeśli ćwiczysz codziennie po ok. 1 -2h. Możesz też kupować dopalacze, nie sterydy. Idz od sklepu z odżywkami, kup sobie białko, tam jest napisane jak je zażywać, i w połączeniu z ćwiczeniami jest super, bo białko wspomaga przyrost masy mięsniowej. Jak się uprzesz możesz dawać sobie zastrzyki z białka, jest jeszcze lepszy efekt. No i oczywiście witaminka D12 jest najlepsza dla ćwiczących na siłowni Smile

Pozdrawiam :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 4:36 pm    Temat postu: Re: Mam nadzieję, że pomocne porady :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czokata napisał:
. No i oczywiście witaminka D12 jest najlepsza dla ćwiczących na siłowni Smile

Pozdrawiam :*


tylko dosc bolesna bo ta witaminka trzeba sie kluc..

ogolnie witaminy i dobrze jesc Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Extremal



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 8:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że jest tu ktoś kto rozumie byłych albo obecnych anorektyków.
Ja już na szczęście wyszedłem z tej choroby, dochodzę do siebie, wcinam dużo białka i biorę magnez wg zaleceń lekarza.
Do lekarza nie pójdę - nie ma po co, poza tym czuje się już lepiej, a witamin ja ogólnie nie jem, bo nie ma potrzeby - a tak poza tym to one na mnie nie działają.
P.S: Serio mówisz, że istnieje taki preparat na gęsty zarost? Myślałem, że to jedynie po testosteronie rośnie owłosienie.
To jest legalne i bez skutków ubocznych???
P.S 2: Należy wam się jeszcze pewnie słowo wyjaśnienia. Nikt obcy jak mnie zobaczył nie dał mi 17 lat. Naprawdę wyglądam na starszego, takiego 22-23 letniego faceta, a sylwetkę to mam 30-letniego gościa, znaczy się mam to już genetycznie zaprogramowane:D
Znacznie wcześniej zacząłem dojrzewać psychicznie i fizycznie, jednakże hormony uaktywniły się w swoim czasie.
Dlatego przydałby mi się porządny zarost i wtedy wyglądam jak student:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja niewiem po co chcesz się postarzać ale to juz twoja decyzja tak są takie preparaty ale nigdy niewiesz na co trafisz a szkrzyp łykaj niezaszkodzi może pomóc
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Extremal



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś mi się nie chce wierzyć, że takie preparaty na porost zarostu istnieją legalnie. Wiem, że jest testosteron, ale to albo na receptę albo nielegalnie kulturyści wbijają sobie, ale żeby normalnie legalnie można było dostać? To podajcie chociaż nazwę takiego preparatu.

P.S: Gdybyś zobaczyła moje zdjęcie, uwierzyłabyś, że lepiej mi z zarostem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NIe ma czegos takiego jak preparat na porost wlosow Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group