Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

CRYPTOZOOSPERMIA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gliners



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 2:21 pm    Temat postu: CRYPTOZOOSPERMIA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam właśnie odebrałem wyniki i jestem lekko zaniepokojony sam nie wiem jak je odczytywac mam w uwagach : cryptozoospermia

okres abstynencji: 4
czas upłynnienia: 15 (min)
ph: 7.5
ogólny % ruchliwych: 40
żywotność plemników: 42 (%)

(a) : 0
(b) : 5
(c) : 35
(d) : 60

liczba plemników : 200 000 / ml
ogólna liczba plemników w ejakulacie : 900 000 / ml


POMÓŻCIE CO TE WYNIKI MÓWIĄ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niestety nie jest za dobrze... to jest Twoje pierwsze badanie?
warto byłoby je powtórzyć w profilu rozszerzonym, a wcześniej zacząć łykać jakieś witaminy (proxeed plus, prenatal pro-baby, androvit, czy inne), zupełnie rzucić palenie i alkohol (o ile oczywiście to Ciebie dotyczy)
z takimi parametrami IUI nie ma sensu (lekarze raczej zaproponują in vitro, o ile oczywicie robisz badanie pod kątem niepłodności)- masz przede wszystkim za mało plemników, normy są różne, w zależności od labolatorium, ale przyjmuje się, że powinno być > 20mln.
z ruchliwością też niestety kiepsko - przykładowe normy: ruch A 25% lub A+B>50%
A - ruch postępowy szybki
B - ruch postępowy wolny
C - ruch oscylujący (obracające się w kółko)
D - nieruchome
najlepiej jak pójdziesz z wynikami do dobrego androloga, wskazane byłoby też sprawdzić, czy czasem to nie żylaki powrózka nasiennego tak fatalnie wpływają na armię.
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group