Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

"coś" z okiem... tylko co?...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zelel



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 3:29 pm    Temat postu: "coś" z okiem... tylko co?... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem: mam wadę wzroku -2, od ponad 2 lat nosze soczewki, (okulary tez, ale dużo rzadziej). Do tej pory nie mialam żadnych problemow ale od jakiegos czasu źle widze prawym okiem. I nie chodzi na pewno o pogorszenie się wady wzroku, bo ja gorzej widze.... momentami:/ np. 2 godziny gorzej, godzine normalnie. Pomaga mi np. jak zamkne to oko na jakis czas, nawet niedlugi, ale pozniej znowu widzę gorzej. Byłam u okulisy, bo myślałam, że moze np. kawalek soczewki mi zostal na oku (bo raz mi się "ukruszyła"), ale pani doktor użyła jakiejs maszyny, całe oko mi obejrzała i niczego nie stwierdzila. Powiedziała, że wszystko jest w porządku i poleciła tylko krople oculotect fluid - na suche oczy. Krople chyba mi nie pomogly, bo wprawdzie było jakiś czas lepiej, ale nie od razu po zastosowaniu kropli i poźniej pomimo dalszego ich używania znowu to gorsze widzenie wróciło. Miał ktos podobny problem? Chcę wybrać sie znowu do okulisty, tym razem do kogos innego, ale i tak boję sie, ze nic mi nie stwierdzi, a dalej bede miec to samo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 5:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może to po prostu skurcze tętnicy siatkówki? czasami się zdarzają, a powodują niedokrwienie i zaburzenia wzroku. i to zwykle jest chwilowe. zwykle przy migrenach, zatruciach, oziębieniu nagłym kończyn a nawet w sytuacjach stresowych czy wzruszenia jak emocje biorą górę. oczywiście może być też wiele innych przyczyn jak np. zapalenie nerwu wzrokowego, ucisk, obrzęk, ale skoro okulista nic nie stwierdził, to może to skurcze tętnicy, bo po ustąpieniu takiego skurczu, siatkówka wraca do normy Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zelel



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale te skurcze tetnicy siatkowki to chyba by sie raz na jakis czas pojawiały..? A ja to mam w sumie codziennie jak juz się zacznie. Nie wiem od czego to zależy. Albo suche oko (ale używam odpowiednich kropli) albo jakeś przemęczenie? Właśnie wtedy jak gorzej widze to czuje, ze dla tego oka to bardzo duzy wysiłek patrzec :/

Wiem, ze najlepiej iść do okulisty jeszcze raz, jak nie jeden to drugi i może na coś wpadnie, ale takie forum jest super, bo może spotka się kogos, kto mial cos podobnego i wtedy będe wiedziała np. na co zwrócić uwagę u lekarza..

Juz w jednym temacie sie pojawiło, że ogromnie trudno teraz o dobrego lekarza :/ Jeden powie jedno, inny drugie, trzeci jeszcze cos innego i tak człowiek tylko błądzi nie wiedząc co mu jest :///
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfu



Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam coś podobnego po "dłuższej pracy" przy komputerze. Mija mi to po odrobinie odpoczynku od tego "diabelstwa".

PS

Mam wadę wzroku -0,7 nie korygowaną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zelel



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z jednym okiem czy z dwoma?
Mi sie to prawe oko jakos osłabiło i teraz znowu potrzebuje jakiegos specjalisty, żeby mi powiedział co z tym zrobic. Moze to przez te soczewki Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 8:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

S tskki specjalista to okulista.

Oni nie gruyza Smile lepiej idz bo moze np potrzebujesz mocniejszych/ slabszych soczewek i dlatego takie problemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zelel



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie no... gdybym potrzebowała mocniejszych soczewek to widziałabym źle cały czas, a tak nie jest... Teraz od kilku dni nie nosze soczewek, tylko okulary i jest lepiej. Widocznie to oko przemęcza się jak nosze soczewke. Kupie sobie krople Razz Chociaz do okulisty pewnie tez się wybiore. Dzieki za odpowiedzi Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group