Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Coś w rodzauj bulimii..?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
friendly



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 10:41 am    Temat postu: Coś w rodzauj bulimii..? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.

Chciałbym zwrócić się do Was z wielką prośbą o pomoc. Moja przyjaciółka wstydzi się komukolwiek powiedzieć o swoim problemie (tylko mi powiedziała), a ja chcę jej pomóc jak tylko będę potrafił. Przejdę do konkretów:

Chodzi o to, że Ona jak tylko zje jakiś posiłek to zaraz wymiotuje. Daje radę zjeść praktycznie tylko śniadanie, a potem juz nic w ciągu dnia! Sądzę iż nie jest to dokładnie bulimia ponieważ Ona nie czuje się gruba, wręcz widzi, że jest za chuda (a chudnie coraz bardziej... Sad ). Głód czuje normalny, ale gdy tylko coś zje to za moment jest juz jej niedobrze. Sądzę iż jest to jednak coś o podłożu psychicznym ponieważ:

- ma wiele obowiązków zarówno w pracy jak i w domu (w szkole też) co ją przytłacza i stresuje
- sądzę iż przejmuje się za bardzo wieloma rzeczami
- nie ma praktycznie na nic czasu bo non-stop jest w biegu

Czyli ogólnie rzecz biorąc jest cały czas w biegu i zbyt wiele rzeczy ma na głowie. Dodam też, że jest osobą palącą papierosy, a dodatkowo potrafi wypić w pracy 8 kaw dziennie (a to przez to, że nie może się przyzwyczaić do systemu zmianowego w pracy: 3 dni na rano, 3 dni nocka)! Dodam też, że jest alergiczką (miód, białko, orzechy - ale alergia nie jest zbyt silna).

Niepokoję się o Nią bo widać, że schudła i ogólnie jest przytłoczona.

Chciałbym abyście mi pomogli jeżeli tylko możecie. Co to może być za choroba (jakaś odmiana depresji??) i jak zacząć leczenie, albo chociaż jakie pokarmy powinna spożywać, aby przyzwyczaić się "na nowo" do jedzenia (kubusie, jogurty odpadają... testowane)???

Postaram się Ją namówić na wizytę u lekarza. Boję się, aby się nie odwodniła, albo nie popadła w jakieś załamanie.

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przedewszystkim najpierw lekarz ogólny on bedzie wiedział gdzie to pokierować dalej. Jedzenie lekkostrawne i małe porcje ale często, ograniczyć kawe a odwodnić się może więc namów ja by piła wody dużo, wiem co to znaczy być odwodnionym nieżycze jej tego. A bulimia to napewno niejest mysle że depresja
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group