Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Coś dziwnego w okolicach odbytu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
digital



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 2:33 pm    Temat postu: Coś dziwnego w okolicach odbytu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie. Ostatnio przy wypróżnieniu się wyszło mi "coś" trochę na zewnątrz z odbytu. Czytałem trochę i wyczytałem coś o wypadaniu odbytnicy. Wygląda to tak jakby coś z jednej strony mi wyleciało poza ścianki odbytu. Nie jest to duże, ale czuje jakbym coś miał w odbycie. Co można z tym zrobić? Do jakiego specjalisty mam się udać? Może na początek do lekarza rodzinnego? Mam to od 2 dni. Może mogę to jakoś sam włożyć palcami za tą ściankę? Albo może samo wejdzie? Czy udać się gdzieś...? Proszę o jakieś wskazówki i pomoc Sad Ewentualnie mogę zrobić fotkę tego i wrzucić tutaj jeśli nie zabrania tego regulamin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

digital
Nic innego jak żylaki odbytu(nazywane też hemoroidy)Do leczenia czopki doodbytnicze,są w aptece bez recepty (jak potrzeba podam)Jak rozumiem ,pojawiły się 1 raz.Stosuje się też leki na żylaki w tabletka.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
digital



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 6:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, pierwszy raz. Przeszkadza mi to w siedzeniu i jak siedzę zaczyna piec. Nie mogę wysiedzieć długo w jednej pozycji... I czuje dyskomfort.

A mógłbyś/mogłabyś mi podać nazwę jakiegoś leku taniego i dobrego (najlepiej w tabletkach, chyba że czopki lepiej stosować)?

Skąd się takie hemoroidy biorą? Nic nie robiłem nadzwyczajnego, wieczorem było wszystko ok, rano wstałem poszedłem do toalety, wypróżniłem się i tu takie coś mi się pojawiło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 6:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

digital
Widzisz,to jest tak,że nie zawsze tanie są lepsze ale podam Ci kilka:Hemorectal,Proktis M,Aesculan
z droższych Proctosone,Posterisan.
Dodatkowo tabletki Diosminex
Przyczyny,trudno powiedzieć,wysiłek fizyczny,wysilanie się przy wypróżnianiu, ale też uwarunkowania rodzinne.Wczoraj nie było a wypróżnisz się i zaczynasz odczuwać,takie objawy.Należy stosować 2 x dziennie i po wypróżnieniu.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
digital



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje. Mam rozumieć, że bez czopków się nie obejdzie? Tzn nie mogę zastąpić ich samymi tabletkami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsze działanie mają bezpośrednie leki ale wskazane są też tabletki,Sądzę,że są to hemoroidy IIstopnia( tak wynika z opisu)i te leki powinny wystarczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
digital



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 6:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wybiorę na początek jakieś czopki. I tak nagle zrobił mi się II stopień? Zamiast pierwszego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I stopień to kiedy nie są widoczne a są wew. dlatego II. a jest 4 stopnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group