Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Controloc 20x2= 40?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majster



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 11:27 am    Temat postu: Controloc 20x2= 40? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
moje pytanie dotyczy dawki. Lekarz przepisał mi controloc 40, w domu miałem całe opakowanie 20 mg i w aptece chciałem odpis, ale Pani niestety mi go nie dała i wziąłem następną 20.
Moje pytanie brzmi czy mogę brać dwie tabletki po 20mg żeby dawka wynosiła 40mg tak jak przepisał mi lekarz?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

przeniosłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Paź 12, 2011 8:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak. jak sam zauważyłeś 2x20 = 40 a więc wychodzi Ci dawka którą zalecił lekarz. z tą jedynie różnicą że zamiast jednej tabletki musisz połknąć dwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Majster



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 12, 2011 9:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedźSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group