Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

co wolno a czego nie?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justbal



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdynia
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 9:02 pm    Temat postu: co wolno a czego nie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie
Jak juz pisałam wczesniej niedawno dowiedziałam się ze choruję na nadczynność tarczycy, został mi przepisany THYROZOL oraz PROPRANONOL. mAM PYTANIE: CZY PODCZAS BRANIA TYCH LEKÓW MOZNA SIE OPALAĆ ( MAMY LATO CHCIAŁABYM CHOCIAŻ TROSZKE ZAŻYC SŁONECZNEJ KĄPIELI) ORAZ CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL????? Zbliża sie mój pierwszy od bardzo dawna urlop..... Prosze bardzo wszystkich o rady. Z góry dziekuję. Justyna. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 10:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słońce zwieksza nadczynność tarczycy, działa pobudzająco. Aklkoholu nie radzę pić, bo wchodzi on w reakcję z propranolem i zachodzą zmiany w układzie nerwowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 9:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam niedoczynnosc, biore euthyrox, opalam siie, mało alkocholu pije czasem kieliszek wina do obiadu, zadych reakcji niepozadanych nie zaobserwowałam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 10:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja biorę Lethrox 25. i jak u mnie to będzie z tym słońcem i alkoholem?

mam cos tam zwiększone. wyniki nie były najlepsze TSH. proszę o odpowiedź. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak mowi moj endokrynolog, niedoczynnosc sama w sobie nie jest choroba, dopiero jej zaniedbanie moze mi zaszkodzic, ja sie opalam i pije alkochol, lekarz mi nic nie mowił ze nie moge, a ja sie dobrze czuje, zwiekszone tsh oznacza niedoczynnosc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałam zaznaczyć, że justbal ma nadczynność tarczycy, nie zaś niedoczynność. Przy nadczynności, która jest znacznie poważniejsza, niesie większe spustoszenie w organiźmie niżniedoczynność i często kończy się operacją, nie wolno długo przebywać na słońcu. Pobudza się w ten sposób jeszzce bardziej nadczynność. A alkohol- no cóż, moja siostra biorąc leki na nadczynność spróbowała pić i skończylo się na silnych bólach głowy i wymiotach, a o wpływie na mózg powiedział jej endokrynolog. Zresztą on też zabronił jej się opalać. Ale każdy ma wybór.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no moze i tak, ja sie az tak bardzo nie wczuwam, nic na siłeSmile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justbal



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdynia
PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki wszystkim za rady. Troszeczkę sie przestraszyłam tego co napisała Iwa. Miałam nadzieje ze jak od czasu do czasu wypije małe piwko to nie zaszkodzi, ale postaram sie zapamietać to co powiedziałaś. Nikt nie mówił ze zycie jest lekkie. Co do opalania, to oczywiście staram sie nie przesadzać, bo wiem czym to grozi. Jeszcze raz serdecznie dziekuję, chociaż mialam nadzieje ze dostanę chociaż jedengo posta z onformacją ze okazjonalnie mogę wypić małe chłodne hehe.
Dzieki i pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 9:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chciałam Cię wystraszyć, tylko dać kilka rad, które znam z własnych obserwacji (mama i siostra są po operacji tarczycy). Ostatnio nawet czytałam w jakimś zcasopiśmie, że sauna i opalanie nie wskazane przy nadczynności są.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 6:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znam osoby które maja nadczynnosc, i malego piwka sobie nie zaluja okazjonalnie Smile , ale jak sie boisz najlepiej zapytaj lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group