Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co to może być i do kogo się zgłosić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
havlik



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 12:32 am    Temat postu: Co to może być i do kogo się zgłosić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc i informację do kogo mogę się zgłosić z pewną przypadłością.

37-letni mężczyzna zapewne jest w stanie rozpoznać uczucie podwyższonej lub wysokiej gorączki. Tak mi się wydawało dotychczas.

Od dwóch dni czuję się jakbym miał bardzo wysoką gorączkę:
- ciało rozpalone - żona nawet nie chce się koło mnie położyć bo twierdzi, że grzeję jak "piecyk",
- dreszcze i to spore - jedyną ulgę dawało mi leżenie w wannie, w gorącej wodzie
- pocenie,
- osłabienie
- problemy ze snem
- ból głowy
Wszystko było by jasne gdyby wystąpiła gorączka... lecz jej nie ma, i mimo, że mierzę ją co godzinę różnymi termometrami to uparcie nie przekracza ona 36,5 stopnia.
Jedynym schorzeniem, któe miałem w ostatnim czasie to zapalenie spojówek lecz nie sądzę by to było bezpośrednią przyczyną

Jedynym objawem, który jasno można stwierdzić jest bardzo mocny ból gardła utrudniający nawet połykanie.
Nie występuje za to brak apetytu czy pragnienia.

Zdarzyło mi się to w przeciągu kwartłu drugi raz, choć wtedy nie było bólu gardła.

Zwracam się o kilka słów wyjaśnienia, gdyż wizyta u lekarza jest możliwa dopiero w poniedziałek a nie chciałbym usłyszeć, iż mogłem przyjść wcześniej


Ostatnio zmieniony przez havlik dnia Czw Lut 04, 2010 12:47 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 8:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

havlik
Trudno jest ocenić bez badania,gdyż takie objawy mogą wskazywać na wiele chorób: np angina(nie koniecznie z temperaturą) zapalenie zatok,choroby płuc i jeszcze kilka innych.Bez badania osobistego i wyników badań,nie można diagnozować.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

havlik
na początek i tak pozostaje Ci jedynie lekarz rodzinny. to on zdecyduje czy potrzebna jest konsultacja specjalisty i wypisze stosowne skierowanie.
do tej pory leż w łóżku, nie wychodź, pij dużo płynów, bierz tabletki na gardło. no i nadal sprawdzaj czy nie pojawiła się temperatura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group