Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co to jest zwapnienie rzepki kolana?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carrots



Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 05, 2013 10:23 pm    Temat postu: Co to jest zwapnienie rzepki kolana? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to tak 1,5 roku temu skręciłam prawe kolano przez tydzień miałam gips. Później nadal miałam problemy z nim ale lekarz uznał że to normalne i że mi przejdzie.
Jak się niedawno okazało to skręcenie było poważniejsze niż pani doktor myślała bo miałam naderwane więzadło które teraz spowodowało to zwapnienie. Tylko że ja nie mam pojęcia co to jest to zwapnienie Crying or Very sad
Czy ktoś mi może wytłumaczyć co to jest Question Question Question
Bardzo proszę o odpowiedz
Boję się że to może być coś poważnego Sad
Bardzo lubię ruch a ból mi to uniemożliwia Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musisz uzbroic sie w cierpliwosc niestety... tez to mialam po urazie. Po grze w siatkowke o kolanach wiem duzo bo zawsze one cierpialy.
Jesli masz naderwane wiezadla musza sie one "zrosnac" a ze regeneracja stawow ruchowych nie jest latwa a raczej upierdliwa musisz uzbroic sie w cierpliwosc.
Czasem tak bywa ale tragedii nie ma - chodzic bedziesz i biegac tez ale nie tak szybko.
Od siebie polecam stabilizator na kolano i diete - wszelkiego rodzaju galaty, galaretki, mleko i jogurty no i oczywiscie suplementacje ...
Ja bralam rozne cuda ale na swoim przykladzie najlepsza jest glucozamina z firmy Olimp lub Trec dla sportowcow...
Nie przeciazać kolana, stabilizator i czekac
Zwykle takie zwapnienia nie kwalifikuja sie do operacji (ale zawsze sa wyjatki) i nie oznacza to ,ze koniecznie cie pokroją wiec spokojnie.
Nie bardzo rozumiem czy zwapnieniu uleglo kolano w sensie kosci czy sciegno? A to jest rożnica - prosze napisz lub najlepiej zacytuj co masz na wynikach badania.
Tak czy owak mało ruchu - niestety jak najmniej. Niekiedy lekarze proponują by w diecie ujać wiecej wapnia lub zapisuja leki z wapniem. Ale tu nie ma badan dot czy faktycznie to wapienko pomaga - bynajmniej tak mowil moj ortopeda...
Tyle wiem

Dodano po 12 minutach:

Teraz mnie naszło jeszcze ... ja na kolano miałam rehabilitację - falę uderzeniową i laser... moze pomoze ale nadal nie wiem czy to kosc czy sciegno:)
Głowa do gory pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group