Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

co robic po dwoch udarach mógu??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
knopers1992



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 4:11 pm    Temat postu: co robic po dwoch udarach mógu?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam 65 lat. Jestem po wylewie a pozniej zwonu wystapil u mnie udar mozgu. Normalnie chodze mowie pisze zyje normalnie ale mam obawe ze nastepny udar cz y wylew tak szczesliwie sie nie skonczy. Mam nadcisnienie tetnicze wysoki poziom holesterolu i otylosc co powinnam zrobic aby nie doszlo u mnie do nastepnej choroby?? Pomozcie prosze!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem tutaj powinien pomóc lekarz rodzinny. w takich wypadkach ma on obowiązek wykonywania zarówno badań kontrolnych, jak i prowadzenia wtórnej profilaktyki udaru mózgu, dostosowanej do potrzeb pacjenta i dobranej na podstawie wyników badań i dokładnego wywiadu.

zazwyczaj przy profilaktyce wtórnych udarów mózgu podaje się doustne antykoagulanty, aspirynę i inne leki, dobrane już przez lekarza na podstawie wynikow badan.
co do cisnienia, to przydałoby się zmienić styl życia: zwiększenie aktywności fizycznej, spadek masy ciała, ograniczenie spożycia tłuszczów, zwiększenie spożycia owoców i warzyw, ograniczenie spożycia soli, zaprzestanie palenia papierosów...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group