Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co robić jak odpadną strupki po ospie wietznej?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JOlsza01



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 2:40 am    Temat postu: Co robić jak odpadną strupki po ospie wietznej? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co robić jak odpadną strupki po ospie wietznej i zostaną czerwone ślady i dziurki pomimo, że dziecko nie drapało?
Moja córeczka ma 5 lat i bardzo mocno ją zsypało, również na buzi. Po prawie 4 tydodniach zeszły stupy, ale gdzieniegdzie, również na buzi zostały dołki. Na razie są to bardzo świeże ślay, ale wyglądają potwornie...

zastanawiam się, cz nie smarować ich jaimiś maściami typu contratubex...?
może ktoś ma jakieś doświadczenia? czy dołki zejdą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 10:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja polecam masc Tointex tylko nie jestem pewna czy mozna ja stosowac na takie do konca nie zagojone ranki. Musialabys podejsc do apteki i sie zapytac.
Najlepiej to wogole wlasnie isc do apteki powiedziec ze szukasz masci na plamy i blizny pozostale po ospie wietrznej. Juz oni Ci doradza. Te aptekarki\aptekarze wiedza w takich sprawach nie jednokrotnie wiecej niz lekarze.
W ostatecznosci zostaje dermatolog ale mysle ze to nie bedzie konieczne, mysle ze wszystkiego dowiesz sie w aptece Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja w przeciwieństwie do koleżanki wyżej nie polecam TOINTEXU, iż preparat ten jest dośc silny jak na 5 letnia dziewczynkę. Na pudełku jest napisane, że poniżej 11-go roku życia trzeba skonsultowac się z lekarzem.. Nie stosuje się tej maści na głębokie rany, a Twoje córeczka takie ma. dołki. Proponuje porady lekarza, który zobaczy stan twarzyczki Twojej córeczki Smile pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj przepraszam za wprowadzenie w blad, przeoczylam fakt ze twoja coreczka ma jedynie 5 latek Confused
Dzieki za sprostowanie nastja Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 7:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też tointexu bym tutaj nie polecała. myślę, że można łagodzić alantanem a na bardziej zagojone rany cepan lub contratubex. no i też myślę, że warto dopytać się jeszcze farmaceutki Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JOlsza01



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 8:30 pm    Temat postu: bardzo dziękuję za pomoc i podpowiedź Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuję za pomoc i podpowiedź; zakupiłam contractubex, poleciła mi go również farmaceutka.
zaczęłam wczoraj smarowć dołki na buziaczku córeczki, mam nadzieję, że nie będzie po nich śladu.. Razz
na pewno Wam powiem Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group