Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co na stopę cukrzycową?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miaszka



Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 2:10 pm    Temat postu: Co na stopę cukrzycową? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 mies. temu zacięłam się przy obcinaniu paznokcia u stóp i od tej pory mam ranę która nie chce się goić, tylko boli, jątrzy się i puchnie. nie wiem co stosować, boje sie ze to stopa cukrzycowa (bo mam cukrzycę) i nie wiem co robic. Mozecie cos poradzic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brukselka



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 29, 2013 11:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musisz jak najszybciej iść do lekarza i zacząć leczenie, bo stopa cukrzycowa to bardzo poważne schorzenie i nie można go lekceważyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
glumza



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U teściowej miałam problem nie tyle ze stopą cukrzycową ile z zapaleniem żył powierzchniowych. Rana jednak wygląda podobnie. U teściówki najpierw opanowałam ranę jakimś antybiotykiem, który daje się do oczu chyba gentamycyną i talkiem antybakteryjnym na przemian z akutolem. Potem walczyłam o silną terapię w celu ustabilizowania cukrzycy typu II, na koniec ścisła dieta zwalczająca cholesterol. Trwało to z 6 lat, ale udało się. Najgorzej jak za leczenie zaczynamy się brać przy silnych bólach nóg wywołanych chorobami krążeniowymi i do tego wdadzą się niegojące rany związane z cukrzycą. Oczywiście wszystko musi być oparte o wizyty u lekarza, chociaż z tym antybiotykiem to ja sama wymyśliłam. Ważne jest by nie mieszać leków które na jedno pomagają na drugie szkodzą. Tak leczyli teścia któremu zwalczali bóle nóg lekiem wzmagającym krzepliwość co w efekcie skończyło się bardzo źle. Oczywiście broń Boże uciski, elastyczne skarpety itp. Sprawę trzeba traktować bardzo poważnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
miody_M



Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 9:36 am    Temat postu: rany cukrzycowe i inne trudno gojące się Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobom, które szukają sposobów leczenia ran cukrzycowych, ran odleżynowych i innych trudno gojących się ran zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi stosowania opatrunków z miodem manuka. Co istotne miód ten oprócz działania antybakteryjnego wspomaga regenerację komórek, a przez to przyśpiesza gojenie rany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sarsaparilla



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 107

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie powinno się od razu popadać w panikę i zakładać najgorszych scenariuszy. Jeśli naprawdę cię to martwi to powinnaś zgłosić się do lekarza Smile nawet jeśli okaże się że nie jest to nic poważnego to lepiej jest dmuchać na zimne prawda ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka01



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

olej konopny jest rewelacyjny na regeneracje naskorka, przyspiesza gojenie sie ran. na youtubie jest kilka filmikow jak ludzie sie nim smaruja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vivinka



Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdy diabetyk w swojej apteczce po prostu musi mieć krem Colostrigen R firmy Genactiv Trade. Natłuszcza i nawilża skórę, szybko łagodzi podrażnienia i obtarcia. Bezkonkurencyjny krem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brukselka



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj przy cukrzycy nie ma żartów... jak tylko pojawia się jakieś zadrapanie, jak skóra zaczyna się łuszczyć, trzeba ją mocno zregenerować, nawilżyć. Lepiej zapobiegać niż leczyć, taka jest prawda…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vivinka



Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 9:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja Babcia też stosuje colostrigen przy cukrzycy, a prababci go kupujemy na odleżyny… super wydajny, wielozadaniowy krem. Mało jest takich na rynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rehabilitacja Domowa



Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z wypowiedziami poprzedników. Stopa cukrzycowa daje o sobie nieprzyjemne objawy tj. problemy z gojeniem się ran, bolesność uciskowa, delikatne mrowienia i drętwienia stóp, zaburzenia krążenia, uczucie zimnych stóp itp. Warto już od początku zwracać uwagę na te niepokojące objawy. Jeżeli będą to nawracające dolegliwości to warto skonsultować się z lekarzem. Ponad to polecam włączyć w proces usprawniania ćwiczenia przeciwzakrzepowe, ogólnousprawniające i ćwiczenia wzmacniające kończyn dolnych, które będą miały na celu poprawę ukrwienia, a tym samym lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek, co spowoduje poprawę trofiki skóry i ułatwi gojenie się ran.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group