Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

co można a czego nie można jeść gdzy się karmi piersią??

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jadłam maliny i dżem malinowy i nic nie zauważyłam żeby wychodziło coś mojemu synkowi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 6:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a kiedy będzie można sobie pomału wprowadzać,coś więcej do jedzenia np coś smażonego itp Question Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłam coś takiego:
"Dieta karmiącej mamy powinna być urozmaicona. Potrawy nie mogą być ciężkostrawne (mocno wysmażone, wzdymające). Mięso można ugotować, upiec lub udusić - może to być ryba, drób, wieprzowina, wołowina. Można jeść ziemniaki (raczej gotowane, z frytek należy zrezygnować), ryż, od czasu do czasu makron, kasze, prawie wszystkie zupy (oprócz kapuśniaka, grochówki itp.). Z owoców można jeść jabłka, czarną porzeczkę, aronię, czarne jagody, arbuz i banany w niewielkich ilościach. Z warzyw marchewkę, buraczki, w niewielkich ilościach kapustę pekińską. Jeśli chodzi o pomidory i ogórki, ich spożywanie należy zacząć bardzo ostrożnie, od kilku plasterków dziennie (po czym należy uważnie obserwować dziecko, czy nie wystąpiła reakcja alergiczna w postaci biegunki, wzdęcia czy wysypki skórnej). Pić można wodę niegazowaną, słabą herbatę, soki i kompoty (z owoców, które można jeść bez zastrzeżeń), mleko (o ile dziecku nie jest uczulone na białko). Słodycze i różnego rodzaju desery należy wprowadzać do diety stopniowo i w niewielkich ilościach.
Uczulać może wszystko, uważnie więc obserwuj maluszka. Jeśli dziecko nie ma kolki, biegunki ani zaparcia, nie jest rozdrażnione,nie pojawiają się wodnisty katar, wysypka, czerwone, łuszczące się plaski na policzkach, próbuj ostrożnie jeść nowe produkty. Uważać należy również na pokarmy ciężkostrawne, mocno wysmażone, pikantne, wzdymające (kapusta, warzywa strączkowe) oraz na niektóre owoce i warzywa (owoce cytrusowe, truskawki, śliwki, pomidory, papryka, soja, orzechy, migdały)."
Najważniejsze jest jedno - Tutaj chodzi o zdrowie Twojego dziecka !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kala104 napisał:
a kiedy będzie można sobie pomału wprowadzać,coś więcej do jedzenia np coś smażonego itp Question Question

Znajoma próbowała zjeść smażone gdy Mały miał dwa miesiące - nie dostał wysypki, więc jadła dalej. Po prostu powoli próbuj wprowadzać nowe dania Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AsiaF dzięki za odpowiedź ja już mam taką ochote zjeść coś pysznego,kotleta albo coś,jak widze jak mąż je coś pysznego a ja muszę się ograniczać to już nie wytrzymuje Shocked Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to zjedz kurczaka gotowanego Smile napewno nie zaszkodzisz.
karmienie piersia wiaze sie z ograniczeniem smakołykow sprzed ciazy..
niestety. trzeba sie poswiecic.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jem gotowanego kurczaka ale to co innego niż smażony Smile pizze teżby się zjadło Smile ale cóż trzeba sie poświęcić dla dobra dziecka Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group