Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

co można a czego nie można jeść gdzy się karmi piersią??

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 3:56 pm    Temat postu: co można a czego nie można jeść gdzy się karmi piersią?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
jesyem tu nowa mam takie pytanie jestem świeżo upieczoną mama mam synka dwu tygodniowego i karmie piersią,słyszałam że dużo produktów podczas karmienia nie powinno się jeśc,wiem że ogórków,owoców które mają pestki i smażonych rzeczy,ale to wciąż mało wiem,czy podpowiecie mi coś więcej?? Smile
z góry dziękuje Very Happy [/b]

przeniosłam do bardziej odpowiedniego działu
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kala104
odpada kapusta, pomidory, truskawki, kalafior- wszystkie potrawy wzdymające. na pewno MOŻESZ jeść jabłka i pić z nich sok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym dodała do tego sery plesniowe, grzyby, ryby, wszystko co smazone.. herbata zwykła ponoc tez nie jest zdrowa...cytrusy kazdego rodzaju... a i mieso chude powinnas jesc.. tzn z kurczaka itp Smile takze szykuj sie na ostra diete Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do ryb, to są wskazane. jedynie surowych nie można (np. sushi) i konserw rybnych. a poza tym patrz na reakcję malucha, czy nie dostaje alergii po czymś konkretnym zjedzonym przez Ciebie itd
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha,dzięki za podpowiedzi,a pasztet,i jakaś sałatkę np warzywną bez dodatku ogórka tylko że majonez będzie to można??i dżem malinowy można Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kala, można normalnie jeść byle były to posiłki pełnowartościowe, nie śmieciowe jedzenie, bo ma dostarczac odpowiednią ilość witamin, mikro i makroelementów i wartości odżywczych Smile sałatki warzywne jak najbardziej, majonezu na początku lepiej unikać, lepiej do sałatek dodawac oliwę z oliwek chociaż odrobina majonezu nie powinna zaszkodzić (trzeba po prostu obserwowac!), pasztetów kupnych bym unikała bo to produkty wysokoprzetworzone i zawierają wiele składników, które moga być alergizujące. dżem z malin jak i same maliny można Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 7:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to wsumie na śniadania i kolacjie można tylko dżem,ser biały i żółty,jajko na twardo,i wsumie tyle Question
a na objad jakieś wżywa mieso z kurczaka gotowane,i zupki ważywne i pomidorowe Question
a mielone można Question np pulpety zrobić z mielonego,tylko z jakiego z indyka czy wołowe może też być Question Question Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lepiej pulpety gotowane zamiast smażonych mielonych. mogą być z mięsa wołowego, moze być pół na pół.
na pomidory trzeba uważać, bo są dośc silnymi alergenami.
generalnie mleko, napije mleczne, żółty ser, twaróg, pieczywo (lepiej razowe), ziemniaki, kasze, ryż, ryby morskie, chude mięso, wędliny (też można, ale radzę mniej, bo teraz to wszystko sztuczne, ale można), warzywa strączkowe...

jeżeli Twoje dziecko nie ma skazy białkowej, to naprawdę nie trzeba aż tak się ograniczać
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ej a maliny to nie alergeny?

mojej przyjaciolki corka jak zjadła swieze to od razu ja wysypało.. Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

maliny teoretycznie nie, ale to wszystko zależy od indywidualnych reakcji...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group