Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

co mi dolega ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jasiu9191



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 9:05 pm    Temat postu: co mi dolega ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Hmm nie wiem od czego zacząć , może od tego , że napisanie na forum jest ostatnim pomysłem jaki mam.

Czuje sie niesamowicie otępiony od ok 4 lat, zaczęło się to od liceum.
Gimnazjum kończyłem jako najlepszy uczeń srednia 5,5.... W tej chwili mam 20 lat.
Od liceum jakby moja świadomość zaczęła zanikać , przez większość dnia czuje się jakby mnie nie było. Zdarzało się że nie potrafiłem odpowiadać na proste pytania, totalna pustka w głowie , przez co zresztą nabawiłem sie w między czasie jakis fobii społecznych.
Zdarza mi się czasem zaciąć , jaknąć , jakbym nie potrafił sie wysłowić.
Sny mi sie niekiedy bardziej rzeczywiste wydawają niż rzeczywstość dnia, narazajac sie przez to na ryzykujące sytuacje.
Wieczorem nie potrafie zasnąć, ranem czuje sie jak zbity pies.

Robiłem chyba wszystkie mozliwe badania , jedynie przy tarczycy wyszła niewielka niedoczynność , po miesiecznej serii tabletek lekarz powiedział ze leczyc nie trzeba.

Zeby jako tako funkcjonować na studiach , przed kolokwium to opisuje świat wokół siebie przedmioty ,gdzie się znajduje w danej chwili ( metoda z książki " potega teraźniejszości ") wtedy na chwile świadomość wraca i czuje się bardziej obecny, na dłuższą mete metoda jest zbyt męczaca.

Inny sposób to bardzo szybkie działanie , brak siedzenia , ciągły ruch , by mózg skłonić do jakiejs aktywności i nie złapać zamuły . Co raz rzadziej to działa i nawet biegając po domu jak głupi czuje sie jakbym był pod kloszem.

Co jeszcze próbowałem... deprywacje snu, nie wiem moze to byc depresja ?


heh nie oczekuje że sie dowiem czegos , lub ktokolwiek zrozumie to co napisałe, bo juz u tylu specjalistów byłem... Ale z góry dzięki za jakąś odp Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SKIPER12345



Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin
PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 4:25 am    Temat postu: Zdrowie psychyczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Wydaje mi się odpowiedzią na Twój problem jest ''depresja''
Ja mam depresję i na tej postawie poszłam na wcześniejszą emeryture.
Tylko na dobę śpię od 2 do 4 godzin. dlatego chodzę do psychiatry
co drugi m-c po leki np Trittico CR, Ketrel, xanax. dzięki temu jakoś
egzystuję. Jest w tym 1 minus, uzależniają i odbierają chęć robenia
czegokolwiek.
Więc radzę zapisz się do psychiatry , słowo to nie kojarzy się miło,
zapewniam, że chodzą tam normalni ludzie, którzy mają takie kłopoty
jak ja i Ty.
Trzymaj się i zrób ten pierwszy krok. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jasiu9191
u jakich specjalistów byłeś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jasiu9191



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 8:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endokrynolog ,psycholog ,psychiatra. Miałem robione badania krwi,wszystko ok. U tych dwóch ostatnich byłem kilka razy , stwierdziłem że nie są wstanie mi pomoc. Myslałem tez nad kandynozą , zrobiłem badania z języka, nic nie wykazało.

Ostatnim czasem zauważyłem , że np jeśli wezme tabletke etopiryny to mózg na jakis czas działa normalnie. Hmm tak jakby w filmie " Limitlness" jeśli ktos widział...

Dzisiaj np jadąc samochodem przejechałem dwa razy na czerwonym swietle, wgl nie docierało to do mnie, albo zapomniałem ,który to pedał gazu.
Często też miewam ataki strachu , nie mając pojęcia przed czym.

Moje zycie zaczeło sie komplikowac juz dosc dawno , trafiłem na oddział a to wyniki :

Epikryza:
12-letni chłopczyk z nieobciążonym wywiadem ciążowo-porodowym i rodzinnym został przyjęty do Kliniki w stanie ogólnym dobrym,celem diagnostyki ciągłych bólów głowy od około 6 lat , bez towarzyszących innych objawów.W wywiadzie alergia.Przy przyjęciu do Kliniki zarówno w badaniu fizykalnym jak i w badaniu neurologicznym nie stwierdzono istotnych odchyleń. W czasei pobytu w Klinice chłopak zapytany kiedykolwiek o ból głowy zawsze go zgłaszał.Nie było jednak potrzeby podawania srodków przeciwbólowych. Zarówno badanie TK głowy i zatok,RTG kregosłupa szyjnego , badanie przepływów w tetnichac zewnatrz i wewnatrzczaszkowych metoda ultrasonografii dopplerowskiej oraz zapis EEG wypadły prawidłowo.
Konsultacja psychologiczna wykazała, ze nie mozna wykluczyc komponenty psychogennej dolegliwosci z uwagi na mechanizm tłumienia uczuc, wysoki poziom ambicji, z towarzyszącą zależnościa od aprobaty społecznej i gotowościa do spełniania oczekiwań innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lut 08, 2012 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jasiu9191 napisał:
Często też miewam ataki strachu , nie mając pojęcia przed czym.


jasiu9191 napisał:
nie mozna wykluczyc komponenty psychogennej dolegliwosci z uwagi na mechanizm tłumienia uczuc, wysoki poziom ambicji, z towarzyszącą zależnościa od aprobaty społecznej i gotowościa do spełniania oczekiwań innych.


w epikryzie wypisu ze szpitala napisali Ci, że ze względu na Twój perfekcjonizm możesz miewać bóle głowy- tak organizm pokazuje że sobie z czymś nie radzi.

mimo wszystko ja bym jeszcze "zahaczyła" o neurologa i ponowne badanie TK z kontrastem.

jeszcze nie spotkałam osoby której psycholog i/lub psychiatra pomogliby w ciągu kilku spotkań- w dodatku na początku.
jeśli "nie spasowały" Ci te osoby to warto poszukać innych specjalistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julietlove



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sudan
PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. dobry dzień!
Nazywam się Julia, widziałem dzisiaj swój profil i stał zainteresowanych, proszę wysłać mi e-mail teraz w moim e-mail tutaj (juliet.kabashi@yahoo.com), tak aby można było wysłać Ci moje zdjęcia i powiedzieć wam więcej o mnie ... Pamiętaj, na odległość lub kolor i wiek nie ma znaczenia, ale miłość sprawach przydzieleniu w życiu .. Proszę pamiętać, aby wysłać mi e-maila w mojej skrzynce (juliet.kabashi@yahoo.com) z miłości Julii ,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group