Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co jest ze mną nie tak?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
x2x2x



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 13, 2011 11:10 am    Temat postu: Co jest ze mną nie tak? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszyscy wszystko o mnie wiedzą. mam wrażenie że gram w jakimś cholernym reality show. zawsze miałam wrażenie, że ktoś mnie obserwuje. kiedyś pokłóciłam się z koleżanką w autobusie, a obca osoba stojąca obok powiedziała do mnie: "gratuluję zachowania". O co chodzi? Czasami rozmawiam z kimś o czymś, a następnego dnia ktoś inny mówi mi dokładnie to co ja powiedziałam tamtej osobie. Czasami myślę o czymś a gdy później z kimś rozmawiam, ta osoba mówi to co ja myślałam wcześniej. Czytają mi w myślach? kiedyś byłam na lotnisku, stałam w kolejce żeby oddać bagaż. usłyszałam, jak ktoś za mną mówi moje imię - głośno, wyraźnie, sylabizując, ironicznie. odwróciłam się. za mną stał mężczyzna, patrzył na mnie cały czas. nigdy wcześniej go nie widziałam. dodam, że to nie było w polsce, a ja mam typowo polskie imię, trudne do wymówienia dla obcokrajowca. skąd on mnie znał? Ostatnio ktoś spytał mnie o coś, czego nikomu nie mówiłam. Gdy spytałam skąd o tym wie, zrobił minę jakby zapomniał, że nie powinien tego mówić, a potem powiedział że sama mu o tym mówiłam. czy ja to sobie wmawiam? mam jakieś zaburzenia psychiczne? od zawsze coś było ze mną nie tak. wczoraj pokłóciłam się z mamą. w trakcie kłótni powiedziała mi, że lekarze proponowali jej żeby zostawiła mnie w szpitalu, bo może sobie ze mną nie poradzić. podobno nauczyłam się chodzić dopiero jak miałam 2,5 roku, a inne dzieci chodziły już w 1 roku. Czy to jakieś upośledzenie? przecież jestem inteligentna. zawsze świetne oceny, nauka przychodziła mi z łatwością. mam świetną pamięć, talent do języków obcych. więc co ze mną jest nie tak? czasami mam wrażenie, że ludzie patrzą na mnie jak na nienormalną. od jakiegoś czasu spotykam się z facetem starszym o trzy lata. mówi że mnie kocha, planuje wspólną przyszłość, a mi się wydaje, że mówi tak, bo mu kazali. ONI. ci, którzy mnie obserwują.
Nawet nie wiecie ile kosztowało mnie napisanie tego. musicie wiedzieć, że długo tak nie wytrzymam, więc jeśli naprawdę mnie obserwujecie to przestańcie, bo ze sobą skończę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Paź 13, 2011 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja Cię nie obserwuję.
nie wiem jak masz na imię, jakiego koloru są Twoje włosy, oczy. czy jesteś wysoka czy niska, szczupła czy silnej postury.
nie wiem o Tobie nic czego sama tutaj nie napisałaś.

zapytaj mamę co dokładnie mieli na myśli lekarze mówiąc że sobie może z Tobą nie poradzić? dlaczego miała Cię zostawić w szpitalu?
ile masz lat?
myślałaś nad wizytą u lekarza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
x2x2x



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 13, 2011 9:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie pytałam jej o to. boję się odpowiedzi. boję się usłyszeć, że jestem jakaś niedorozwinięta.

mam 18 lat. normalne życie, jestem w 3 liceum, w tym roku zdaję maturę, wybrałam już studia. mam jakieś przyjaciółki i chłopaka i wszystko byłoby w porządku gdyby nie to ciągłe wrażenie, że to jest jakoś celowo ustawione, że ktoś z zewnątrz steruje moim życiem. nie potrafię sobie z tym poradzić. gdy jadę autobusem albo idę ulicą widzę, jak ludzie patrzą się na mnie i uśmiechają się porozumiewawczo. to się zaczęło nasilać parę lat temu. jak jestem sama w domu to mówię do nich, krzyczę do ścian żeby dali mi spokój. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Może to sobie wmawiam. Może wmawiam sobie jakąś chorobę psychiczną i to wszystko mi się wydaje. Czy wmawianie sobie choroby psychicznej jest chorobą psychiczną? Nikt nie wie o tym, tutaj pierwszy raz napisałam o tym wszystkim. No bo komu mam powiedzieć?
Do lekarza na pewno nie pójdę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Paź 14, 2011 8:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

x2x2x napisał:
boję się usłyszeć, że jestem jakaś niedorozwinięta.

a jesteś? bo mi się wydaje, że nie. skoro jesteś w liceum, w tym roku masz maturę to gdzie tu miejsce na upośledzenie?
przeszłaś już tyle szczebli edukacji, że jest to niemożliwe żeby ktoś tego nie zauważył lub żebyś ty sama tego nie zauważyła..

czemu nie chcesz pójść do lekarza?
wiesz, że jeśli nic z tym nie zrobisz to stan może się pogorszyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
x2x2x



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 napisał:
a jesteś? bo mi się wydaje, że nie. skoro jesteś w liceum, w tym roku masz maturę to gdzie tu miejsce na upośledzenie?
przeszłaś już tyle szczebli edukacji, że jest to niemożliwe żeby ktoś tego nie zauważył lub żebyś ty sama tego nie zauważyła..

Może i nie jestem ale skąd mam wiedzieć? Jeśli ktoś by to zauważył to powiedziałby mi?

Gosia85 napisał:
żebyś ty sama tego nie zauważyła..

A ludzie upośledzeni zdają sobie sprawę z tego jacy są?

Nie pójdę do lekarza, bo mnie wyśmieje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 12:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

x2x2x napisał:

Może i nie jestem ale skąd mam wiedzieć? Jeśli ktoś by to zauważył to powiedziałby mi?

tak. pracuję z dziećmi. od kilkunastu lat. i uwierz- jeśli zauważa się, że dziecko nie radzi sobie w szkole, w relacjach, że-brzydko mówiąc- odstaje od rówieśników zaleca się rodzicom aby przeprowadzili badania. dziecko kieruje się do poradni psychologiczno- pedagogicznej.
są testy do badania inteligencji .
określające stopień upośledzenia.
skoro jesteś w liceum, i w tym roku zdajesz maturę to znaczy, że upośledzona nie jesteś. takie "rzeczy" wychwytuje się już na początkowych etapach edukacji.

x2x2x napisał:
A ludzie upośledzeni zdają sobie sprawę z tego jacy są?

to zależy od stopnia upośledzenia. ale nawet jeśli nie wiedzą to czują. i widzą że nie są w stanie opanować materiału, czynności tak dobrze jak ich rówieśnicy.


x2x2x napisał:
Nie pójdę do lekarza, bo mnie wyśmieje.

myślę, że nie . a przynajmniej nie powinien.
lekarz ma pomagać a nie dokładać cierpienia.
ja lekarzem nie jestem i Cię nie wyśmiałam. jak dla mnie potrzebujesz pomocy i nie ma w tym nic złego ani tym bardziej śmiesznego.
a czego się boisz? wyśmiania czy przyczepienia łatki "wariatka"?
co w ogóle sądzisz o ludziach leczących się u psychiatry?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julietlove



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sudan
PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 10:20 am    Temat postu: witam. dobry dzień! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. dobry dzień!
Nazywam się Julia, widziałem dzisiaj swój profil i stał zainteresowanych, proszę wysłać mi e-mail teraz w moim e-mail tutaj (juliet.kabashi@yahoo.com), tak aby można było wysłać Ci moje zdjęcia i powiedzieć wam więcej o mnie ... Pamiętaj, na odległość lub kolor i wiek nie ma znaczenia, ale miłość sprawach przydzieleniu w życiu ..Proszę pamiętać, aby wysłać mi e-maila w mojej skrzynce (juliet.kabashi@yahoo.com) z miłości Julii ,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group