Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co jeść na kolację?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magda.Mała.Mi



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsze jest pewnie dieta ŻM - Żreć Mniej Wink Jednak ja, uwielbiam pyszne śniadania, pyszniejsze obiadki i najpyszniejsze kolacje, z których nie będę rezygnować. Grunt to wiedzieć co jeść. Dlatego kupiłam kurs dietetyczny na ------reklama---- Jak będę znała fajne przepisy na kolację - podrzucę na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuba1234



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 8:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ważne, żeby jeść ostatni posiłek- kolację przed 18. ja się najlepiej czuje po sycących sałatkach z mięsiwem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agness12



Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 12, 2012 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja staram się jeść jak najmniej. Zauważyłam, że po pewnym czasie idzie się przyzwyczaić do mniejszych porcji i nie odczuwa się takiego głodu, jak wcześniej. Ale trzeba wytrwać kilka dni...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skakanka



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Sty 23, 2013 5:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Matti napisał:
podobno na kolacje najlepsze jest białko, szczególnie dla sportowców. Napewno żadnych węglowodanów (pamiętam jak powtarzał to nam profesor od wf-u). Tłuszczów też nie. Nie potrzebna jest aż tak duża ilosć kcal i ciężko strawnego jedzenia na noc. Ja jak zjem banana i coś jeszcze bogatego w węglowodany to nawet zasnąć nie mogę! Ja lubie zjeść twarożek na wieczór, fajnie zoobojętnia, pomaga w budowie i regeneracji mięśni, pomaga w regeneracji wątroby. O 18 np. możesz wypić koktajl z dużą ilością białka, troche węglowodanów z błonnikiem (zawsze fajnie sie po nim czuje).
pozdrawiam Smile

Może więc zamiast twarożku tofu? Jest lekkostrawne, bogate w białko i pochodzenia roślinnego, a nie zwierzęcego (cholesterol). Naturalne tofu z Polsoi nie jest robione z soi MGO i można je zjeść jak ser, ze szczypiorkiem np albo zmiksować z mlekiem sojowym i owocami i wypić jako pożywny koktajl. Oczywiście, panowie muszą uważać na soję, ze względu na fitoestrogeny, ale panie zachęcam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cecylia Sztabowska



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na kolację jeść najlepiej białko/proteiny i to takie które długo się rozkładają w organizmie typu twaróg no i trochę węglowodanów złożonych Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elao



Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej kanapki ze szczypiorkiem lub jakas rybe. ja czasem jem sushi. ew. zamiast kanapke i sushi robie paste z tunczyka (puszka tunczyka, ogorek malosolny i troche majonezu) Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mal.jesionowska



Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Gru 04, 2013 10:23 am    Temat postu: Kolacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Weglowaodany organizmowi sa potrzbne poniewaz z nich beirze sie najwiecej energii lecz na kolacje niepowinno siespozywac poniewaz po spozyciu pokazrmu z duza iloscia weglowodanow organizm w nocy nie ma co zrobic z ta energia i zostaje ona przeksztalcona w tluszczyk, dlatego bardziej proponuje jakies bialko jako budulec miesni ale tez nie za duzo Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kruczek



Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w waszych wpisach potwierdza się to, co sama słyszałam. Mój brat pracuje na giełdzie warzywnej i mnie zawsze przestrzega, żeby nie jeść owoców na wieczór tylko w pierwszej połowie dnia. Z kolei twarożek daje dużą dawkę energii, ale tylko chwilowo, więc na kolacje wydaje mi się, że się nadaje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grzechub



Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sałata z vinegre i do tego deczko tuńczyka z puszki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kruczek



Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

grzechub bardzo dobra propozycja Smile))) chociaż ja dzisiaj skusiłam się na bułeczki z nadzieniem truskawkowym zrobione przez moją babcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group