Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ciśnieniomierz - porada

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asthra



Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 7:43 pm    Temat postu: ciśnieniomierz - porada Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o poradę w sprawie ciśnieniomierza. Mam dwa takie aparaty, jeden normalny na sluchawki drugi automatyczny. W domu jest osoba, która musi mierzyć codziennie ciśnienie. Moje pytanie dotyczy doboru ciśnieniomierza, ponieważ wartości wyników na obydwu są bardzo różne, przykładowo zmierzyłam sobie ciśnienie na obu i na automatycznym wyszło 109 / 55 (...) a na normalnym 135/75...rozbierzność jest ogromna...no i któremu tu wierzyć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamileczkaaa



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gliwice
PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ciśnienie było mierzone na tej samej ręcę (bo to też jest istotne) to ja polegałaym na tym tradycyjnym. Też zauważyałam, że ciśnienia są różne, w zależności od aparatu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 10:40 pm    Temat postu: pomiary Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozbieżność wyników pomiarów może wynikać z dokładności przyrządów (klasy, legalizacja), oraz miejsca pomiaru (przedramię, nadgarstek).
Najlepiej jest się udać do swojego lekarza i tam pod jego okiem dokonać pomiaru ciśnienia i porównać z pomiarem z jego przyrządu.
Gdybanie, który lepszy nic tu nie da, takie 50/50.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamileczkaaa



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gliwice
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 1:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

comet ...a kiedy byłeś ostatnio u lekarza?? widziałeś w jakim stanie są ciśnieniomierze w przychodniach/na oddziałach?? zapewniam Cie, że nie posiadają żadnych legalizacji i tym podobnych. I trudno żeby ososba, która potrzebuje mieć mierzona ciśnienie 2 razy dziennie chodziła 2 razy dziennie do lekarza.. Z doświadczenia wiem, że klasyczne ciśnieniomierze są dokładniejsze i bardziej wiarygodne od tych elektronicznych, zreszta nawet na oddziałach w szpitalach to potwierdzają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiesz wątpie aby w szpitalu wojewódzkim w tychach (który ma dość dobrą renome) anestezjolog przed podaniem znieczulenia ogólnego mierzył ciśnieniomierzem który podaje wynik (nie dokładny), a na bloku operacyjnym miałem mierzone ciśnienie właśnie urządzeniem elektronicznym.

Wydaje mi sie że comet ma tutaj troche racji Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamileczkaaa



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gliwice
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no jasne, że na bloku operacyjnym ciśnienie mierzona jest innym sprzętem, ale już po operacji pielęgniarki przychodzą mierzyć najzwyklejszym (wiem bo 2 tygodnie temu miałam operacje i musiałam zakupić swój ponieważ ten szpitalny był już "zużyty", a leżałam w szpitalu wojewódzkim w sosnowcu).
i wątpie żevy ten ciśnieniomierz elektroniczny, który ma w domu autorka postu równał sie z takim, który jest uzywany na bloku Smile

----edit by Pituszka
Jeżeli chcesz coś zmienić w poście użyj obcji "zmień".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 7:31 pm    Temat postu: folklor Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś tu zalatuje folklorem!
To nie moja wina, że twój p. doktor czegoś tam nie ma.
Proponuję zmienić przychodnie, lekarza itd..
Teraz to nie nastręcza problemu.
Uparte tkwienie przy pseudo fachowcu, nic nie daje, na pewno nie pomoże.
Nikt przy zdrowych zmysłach, nie naprawia nowego auta u kowala. Podobnie powinno byc z naszym zdrowiem.
Co do innych kwestii.
Porównanie wyników pomiaru ma na celu wykazanie błędu we wskazaniach, a następnie jego korekcję przy kolejnych pomiarach, już w domu.
Pomiar ciśnienia w domu ma znaczenie tylko orientacyjne, tak dla chorego jak i lekarza, a jego wyniki mówią o oddziaływaniu leków i stanie zdrowia pacjenta.
Tak, że niedokładnościami wskazań, nie należy zbytnio się przejmować, bo i tak każdy z nas ma "własne, prawidłowe ciśnienie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
ja bym bardziej ufała "tradycyjnemu" aparatowi, ale moze porównaj z ciśnieniomierzami znajomych, pewnie ktoś tam ma;)
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group