Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciemna Skóra

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baletudos
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 2:53 pm    Temat postu: Ciemna Skóra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zauważyłem że mam w niektorych miejsach ciemną skórę np. na pośladkach i na biodrach i tak samo na klatce piersiowej ciemna skore nie opalalem sie i nie wiemskad sie wzieloi pojawilomi sie tez gdzie nie gdzie czrwone krosteczki na posladkach i na nogach, az brzydkoto wyglada nie wiem czy to od tych włósków rosnacych czy to od ubran pranych w detergentach i chcialbym sie zapytac co zrobic zeby miec łandy koloryt skóry na ciele??? i aporopo o ta ciemna skore trzeba czesto robic peelingi ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widzimy, nie wiemy. Przejdź się z tym do dermatologa.

Te krostki mogą być wynikiem zapalenia mieszków włosowych jeśli robią się w miejscu wyrastania włosa.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
baletudos
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha, a te mieszki włosowe jest na nich specjalny krem?

Dodano po 28 sekundach:

a i jeszcze czmeu mam ciemna skore da sie to zlikwidowac pomozcie mi i przeczytajcie jeszcze raz moj post na gorze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 3:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przecież napisałam -> do dermatologa musisz iść. Musi sprawdzić jaki to typ zmiany i przepisze odpowiednie środki.

Możesz spróbować po prostu odkażać zmienione chorobowo miejsca. I marsz do dermatologa. Jak zobaczy zmiany to wtedy zaordynuje odpowiednie leki. Można co prawda doraźnie zastosować pewne specyfiki, ale bez widoku zmian nic nie można polecić, bo może to zaszkodzić a nie pomóc.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
baletudos
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
Przecież napisałam -> do dermatologa musisz iść. Musi sprawdzić jaki to typ zmiany i przepisze odpowiednie środki.

Możesz spróbować po prostu odkażać zmienione chorobowo miejsca. I marsz do dermatologa. Jak zobaczy zmiany to wtedy zaordynuje odpowiednie leki. Można co prawda doraźnie zastosować pewne specyfiki, ale bez widoku zmian nic nie można polecić, bo może to zaszkodzić a nie pomóc.



dokładnie

Dodano po 51 minutach:

A jeszcze.. czy mieszki włosowe to choroba skóry, czy skóra jest podrażniona???
Dodano po 6 minutach:

Chciałbym jeszcze dodać ze mam taki świerzb skóry, to może oznaczać że na skórze są jakieś bakterie?

Zapoznaj się z regulaminem forum!!Nie pisz całych postów wielkimi literami!!! / nowicjuszka

PS.
Przepraszam mi że się wtrąciłam ale patrzeć nie mogłam na to.. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mieszki włosowe to jest jedna ze struktur skóry a nie żadna choroba... Shocked Zapalenie mieszków włosowych to jest stan zapalny jak sama nazwa wskazuje...

Świerzb to choroba. Zapewne chodzi Ci o świąd...Świąd może oznaczać że występuje jakieś uczulenie, stan zapalny, albo po prostu naskórek jest przesuszony.

A bakterie znajdują się non stop czy Ci się to podoba czy nie.

Temat zamykam. Wszystko co mialo byc powiedziane to zostalo. Dalsza dyskusja jest bezcelowa.
Mala_mi

_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group